Co przemawia za lekarskimi wizytami na telefon?

[REKLAMA]

Medycyna jest dziś coraz bardziej rozwinięta, co nie podlega żadnym wątpliwościom. W związku z tym również i wiele chorób usunąć da się w stadium ich rozwoju. Mimo to, mnóstwo osób obawia się wizyty u lekarza, żyjąc w przeświadczeniu, że choroby dotykają innych, ale nie ich. Problem w tym, że bez szybkiego wprowadzenia kuracji bardzo często pustoszą one organizm chorego. Jednak wizyta u lekarza to tylko jedna z możliwości. Jako że poszczególne podmioty oferujące opiekę medyczną coraz bardziej wychodzą ku oczekiwaniom pacjentów, na popularności zyskują również podmioty świadczące wizyty domowe. Temu, jak wygląda taka wizyta oraz jakie niesie w sobie korzyści, przyjrzymy się na przykładzie lekarzobok.pl, podmiotu oferującego je na terenie Krakowa, ale też Warszawy czy Wrocławia.

Czym jest wizyta domowa?

Jak sama nazwa wskazuje, wizyta domowa to osobisty przyjazd lekarza do pacjenta. Wielu osobom wydaje się, że taka wizyta zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla seniorów, którzy są obłożnie chorzy. Nie jest to jednak takie oczywiste, ponieważ równie dobrze lekarza do wizyty domowej na terenie Krakowa (innych miast również) „zamówić” można dla każdej osoby dorosłej oraz dziecka.

Wzywać czy nie?

Lekarze są do dyspozycji pacjentów w dni robocze, ale także weekendy czy święta. W przypadku dzieci powody wezwania lekarza na wizytę osobistą mogą być bardzo różne. Są to: gorączka, ból ucha, katar, ból gardła, wysypka, biegunka, zaparcie, nudności, wymioty, ból brzucha, zaczerwienienie oczu, wyciek z oka czy ból głowy.

Dobry powód wezwania lekarza dla osoby dorosłej to gorączka, katar, przeziębienie, grypa, ból głowy, ból brzucha, ból gardła, ból ucha, ból kręgosłupa, ból kończyn, zapalenie spojówek, zaczerwienienie oka, ból stawów, niewielkie zranienia lub oparzenia, biegunka, zaparcie, nudności, wymioty, wysypka, zakażenie dróg moczowych, podwyższone ciśnienie tętnicze, wysoki poziom glukozy, ukąszenie przez kleszcza, osłabienie ogólne czy zmęczenie. Lekarz taki sprawdzi się też przy chorobach przewlekłych, a więc nadciśnieniu tętniczym, wysokim poziomie cholesterolu, cukrzycy oraz przy takich zabiegach jak zdjęcie szwów czy wymiana cewnika.

Są jednak sytuacje, kiedy wizyta domowa nie ma większego sensu. Po pogotowie zadzwonić należy od razu w przypadku poważniejszych urazów lub podejrzeń, a więc utracie przytomności, nagłej duszności, utracie kontaktu, silnym krwawieniu, drgawkach, nagłym i bardzo silnym bólu głowy, silnym bólu w klatce piersiowej, silnym bólu brzucha, porodzie, zatruciu gazami czy lekami, porażeniu prądem, wypadku komunikacyjnym, pobudzeniu, zachowaniu agresywnym, nagłej chorobie psychicznej czy innych stanach wymagających wezwania karetki pogotowia lub hospitalizacji.

Co przemawia za wizytą domową?

Nie ulega więc wątpliwości, że wizyta domowa w wielu przypadkach może być naprawdę doskonałą opcją. Zwłaszcza jeśli oferujący takie usługi lekarze mają wysoki poziom kwalifikacji, a wizyty są w dobrej cenie. Co istotne, w przypadku lekarzobok.pl możliwe jest nawet zamówienie wizyty przez aplikację mobilną oraz wyznaczenie jej konkretnej godziny.

1 thought on “Co przemawia za lekarskimi wizytami na telefon?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *