E-lekarz czyli porady online

[REKLAMA]

E-lekarz przeprowadza konsultacje online, co jest wygodnym rozwiązaniem dla pacjenta. Każdy może wypełnić na stronie przychodni formularz, a po zatwierdzeniu przez moderatora pytanie, zostanie opublikowane.

Konsultacja online – lekarz online

Z konsultacji lekarskiej mogą korzystać wszyscy chorzy. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie w okresie zachorowania na grypę, bo bywa problem z rejestracją do lekarza rodzinnego. Lista oczekujących może być bardzo długa, więc trzeba czekać 2– 3 godziny przed gabinetem lekarskim. Mając wysoką gorączkę, już sama wyprawa do ośrodka zdrowia sprawia wiele trudności.

Zamiast borykać się z powyższymi problemami, można skorzystać z konsultacji online. Jest to wygodny sposób, żeby uzyskać pomoc medyczną, bez wychodzenia nawet z łóżka. Jak działa konsultacja online? Pacjent rejestruje się i podaje kontakt do siebie. E lekarz w ustalonym czasie dzwoni do chorego lub łączy się z nim przez internet, przeprowadzając wywiad medyczny. Wizyta lekarska stacjonarna tym różni się od online, że odbywa się zdalnie.

Konsultacja lekarska zdalna – recepta online

Jeśli pacjent potrzebuje leków, Internista czy specjalista wypisuje elektroniczną receptę i wysyła sms z kodem recepty, którą można zrealizować w dowolnej aptece. Przesyła ją również na internetowe konto pacjenta. Chory nie musi wychodzić z domu, by wykupić lekarstwa, wystarczy, że kod i PESEL przekaże członkowi rodziny czy sąsiadowi, a ten wykupi preparaty.

Na prośbę pacjenta internista powtarza preparaty, bez konieczności odwiedzania przychodni. Recepty online bardzo często wypisywane są zawodowym kierowcom, kiedy nie mają czasu skorzystać z wizyty stacjonarnej. Do lekarza online można zapisać się również, przebywając na urlopie czy w podróży służbowej za granicą. Na konsultację online można umówić się u pediatry, internisty oraz lekarza specjalisty.

E-lekarz a zwolnienia online

Na konsultację lekarską pacjenci zapisują się, kiedy potrzebują receptę online oraz zwolnienie z pracy. To rozwiązanie jest wygodne, ale też chroni osoby zdrowe przez zarażenie się wirusem. Chory pozostający w domu, nie przenosi bakterii. Pracownik nie musi również L4 zanosić do zakładu pracy, jak to dawniej miało miejsce, ponieważ lekarz przesyła dokument do pracodawcy i ZUS.

Zwolnienie lekarskie można sprawdzić na internetowym koncie pacjenta i pacjent ma do niego dostęp. Kiedy chce przedłużyć z powodu rekonwalescencji, nie przeoczy terminu, zachowując ciągłość L4. Jeśli jednak zwolnienie nie będzie konieczne, lekarz odmówi wystawienia dokumentu.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *