Picie żywej wody, czyli alkaicznej wody uzyskanej w procesie jonizowania, ma nieoceniony wpływ na zdrowie człowieka. Jej działanie jest wielopłaszczyznowe. Nie tylko zapobiega zakwaszeniu organizmu, będącemu tak popularną przypadłością przy dzisiejszym trybie życia, ale także pomaga zwalczać niektóre istniejące już schorzenia.
O tym, jak ważne jest picie wody, wie już chyba każdy. Jednak oprócz zapewnienia swojemu ciału dostatecznej ilości wody, warto zadbać także o jej jakość – przekonuje nasz rozmówca z Global Water. Woda alkaiczna to naturalny antyutleniacz, który pozwala opóźnić procesy starzenia, ale także przyspiesza regenerację tych komórek, które uległy uszkodzeniu w wyniku rozmaitych schorzeń.
Woda jonizowana – szerokie spektrum działania
Picie zjonizowanej wody alkaicznej zaleca się zarówno osobom zdrowym, które mogą korzystać na energetyzujących jej właściwościach, jak i osobom zmagającym się z rozmaitymi chorobami.
Nie istnieją przeciwwskazania do korzystania z żywej wody, natomiast wymienia się kilkadziesiąt schorzeń, w leczeniu których picie wody alkaicznej lub wykonywanie z niej okładów czy płukanek, wyraźnie przyspieszyło rezultaty kuracji. Wśród nich wymienia się m.in. stany zapalne błon śluzowych i narządów wewnętrznych, przeziębienia i grypę, a nawet miażdżycę.
Żywa woda dla zdrowej skóry
Najszersze zastosowanie dla żywej wody znajdujemy w leczeniu chorób skóry. Mycie wodą alkaiczną zaleca się każdemu, bez względu na aktualną kondycję skóry, ponieważ taka woda pomaga w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia i podnosi odporność komórkową.
W przypadku trądziku, ropni i wysypek o podłożu alergicznym, a nawet odleżyn zaleca się nie tylko przemywanie, ale także wykonywanie okładów z alkaicznej wody jonizowanej. Czasami, dla lepszej możliwości penetracji naskórka, dobrym pomysłem jest zmiękczenie skóry nad parującą wodą, a dopiero później przyłożenie ciepłego, wilgotnego kompresu.
Bez względu na obraną metodę leczenia danej przypadłości, żywa woda jonizowana zawsze jest dobrym uzupełnieniem terapii. Jeśli leki stosowane miejscowo uniemożliwiają ci wykonywanie kompresów, używaj wody jonizowanej do przemywania zmienionych chorobowo miejsc, kiedy wymieniasz opatrunek. Nie zapominaj też o codziennym piciu wody alkaicznej!
jonizatory wody to przydatne urządzenia domowe, w których za pomocą elektrolizy, wytwarzana jest woda alkaliczna o ujemnym wskaźniku ORP która posiada niezwykle pozytywne właściwości dla ludzkiego organizmu.