Kto decyduje się na przeszczepy włosów i kiedy warto je wykonać?

[REKLAMA]

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który polega na przeniesieniu zdrowych mieszków włosowych z jednej części skóry głowy na obszar, gdzie włosy wypadły lub są bardzo przerzedzone. Proces ten jest stosowany w celu przywrócenia naturalnego wyglądu i poprawy ich gęstości. Przeszczep włosów zazwyczaj przeprowadza się u osób z łysieniem androgenowym, którego powodem jest działanie hormonów. Zabieg ten może również pomóc osobom z innymi przyczynami łysienia takimi jak choroby autoimmunologiczne, choroby skóry lub uszkodzenia skóry głowy związane z urazami.

Jak przeprowadzany jest przeszczep włosów i jakie są zalecenia po zabiegu przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów jest procedurą chirurgiczną, która wymaga użycia miejscowej lub ogólnej anestezji. Podczas zabiegu wykonywanego w Saifi Hair Transplant chirurg usunie zdrowe mieszki włosowe z obszaru dawcy. To miejsce zazwyczaj znajduje się na tylnej części głowy. Następnie te zdrowe mieszki włosowe są umieszczane w mikrokanałach na obszarze odbiorcy, gdzie mają zastąpić zniszczone lub wypadające włosy. Po przeszczepie włosów pacjenci powinni przestrzegać zaleceń lekarza, które obejmują takie działania jak unikanie stosowania szamponów, które mogą drażnić skórę głowy, oraz czynności mogących powodować uszkodzenia nowych włosów – to na przykład drapanie skóry głowy, a także przestrzeganie zaleceń dotyczących diety i stylu życia, które mogą wpływać na proces gojenia się skóry.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Dużą popularnością cieszą się przeszczepy włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction) to jedna z najpopularniejszych metod przeszczepu włosów, która polega na indywidualnym pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawcy, a następnie przenoszeniu ich na obszar odbiorcy. Proces FUE zaczyna się od pobrania zdrowych mieszków włosowych z obszaru dawcy. Każdy z nich jest wyciągany pojedynczo przy użyciu mikronarzędzi w kształcie długiej igły o średnicy 0,6-1,0 mm, które wycinają pojedyncze mieszki włosowe wraz z niewielką częścią skóry wokół nich. Następnie są one umieszczane w mikrokanałach na obszarze odbiorcy, gdzie mają zastąpić zniszczone lub wypadające włosy. Mieszki są ustawiane w taki sposób, aby uzyskać naturalny efekt i jak najlepiej dopasować się do reszty włosów na głowie. Przeszczep włosów metodą jest bardziej precyzyjny i ma mniej inwazyjny charakter niż tradycyjna metoda FUT (Follicular Unit Transplantation), ponieważ nie wymaga pobierania skóry, a jedynie wycinane są pojedyncze mieszki. Dzięki temu proces gojenia jest znacznie łatwiejszy i szybszy, a blizny po zabiegu są minimalne i prawie niewidoczne. Przeszczep włosów FUE przeprowadzany jest zazwyczaj w warunkach ambulatoryjnych, przy użyciu miejscowego lub ogólnego znieczulenia.

Kiedy warto zrobić zabieg przeszczepu włosów metodą FUT?

Przy wspomnianym już zabiegu transplantacji włosów metodą FUT chirurg pobiera pasmo skóry ze zdrowymi mieszkami włosowymi z obszaru dawcy, a następnie przenosi je na obszar odbiorcy. Zazwyczaj wycina się kawałek skóry z tylnej części głowy. Następnie chirurg dzieli go na drobne fragmenty, z każdego z nich wycinając pojedyncze mieszki. Przeszczep włosów metodą FUT jest bardziej inwazyjny i mniej precyzyjny niż metoda FUE, ponieważ wymaga pobrania paska skóry z obszaru dawcy, a to może pozostawić większą bliznę po zabiegu. Skutkuje on również dłuższym czasem rekonwalescencji, a proces gojenia może być bolesny. Natomiast efekt w postaci nowej fryzury w przypadku jednej i drugiej metody coraz częściej zachęca pacjentów do tego, by zmienić coś w życiu. Do wykonania zabiegu przeszczepu włosów przekonują się więc osoby w różnym wieku i o rozmaitych problemach.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *