Kwas alfa-liponowy. Na co pomaga?

[REKLAMA]

Kwas alfa-liponowy (inaczej kwas tiooktanowy, nazywany też w skrócie kwasem ala) jest silnym przeciwutleniaczem pomocnym w walce z wolnymi rodnikami. Zainteresować się nim powinna każda osoba, której leży na sercu zdrowie oraz usprawnienie procesów metabolicznych. Kwas ala polecany jest zwłaszcza pacjentom leczącym się z powodu cukrzycy. Czym właściwie jest kwas alfa-liponowy i na co pomaga? O tym w dalszej części artykułu.

Korzyści wynikające ze stosowania kwasu alfa-liponowego

  • wspomaga leczenie i profilaktykę neuropatii cukrzycowej
  • opóźnia procesy starzenia się organizmu
  • aktywnie zwalcza wolne rodniki (jest to szczególnie ważne w przypadku diabetyków)
  • efektywnie usuwa z organizmu metale ciężkie
  • wzmacnia działanie przeciwutleniające witaminy C i witaminy E
  • obniża stężenie glukozy we krwi
  • poprawia insulinowrażliwość
  • zapobiega pojawieniu się powikłań cukrzycowych
  • ułatwia wykorzystywanie energii z pożywienia
  • wspomaga regenerację wątroby

Kwas ala – działanie i zalecenia dotyczące dawkowania

Kwas alfa-liponowy jest bezpieczną substancją, którą warto regularnie suplementować. Zaleca się głównie stosowanie pod postacią tabletek lub wlewów dożylnych. O ile kapsułki z kwasem ala bez większych obaw przyjmować można samodzielnie, tak w przypadku kroplówek wymagana jest kontrola lekarza. Oczywiście wlewy dożylne wykazują dużo silniejsze, a co za tym idzie szybsze działanie. Stosowane są leczniczo. Terapia tego typu zwyczajowo trwa około trzech tygodni. Po tym czasie zauważalne są znaczące zmiany w poprawie funkcjonowania między innymi układu nerwowego. Największa różnica odczuwana jest przez pacjentów cierpiących z powodu cukrzycy. Więcej informacji na temat pozytywnego wpływu kwasu alfa-liponowego na organizm diabetyka, a także sposobów radzenia sobie z cukrzycą można znaleźć na stronie www.diabetyk24.pl. Sklep Diabetyk24 oferuje szeroki wybór produktów niezbędnych dla każdej osoby zmagającej się z cukrzycą między innymi pompy insulinowe, glukometry, opatrunki, płynną glukozę oraz wiele więcej.

W przypadku tabletek polecane jest stosowanie maksymalnie 600 mg kwasu ala dziennie. Najlepiej w dawkach podzielonych. Kapsułki należy przyjmować na 30 lub 60 minut przed planowanym posiłkiem lub około 120 minut po.

Kwas alfa-liponowy w protokole chelatacji Andrew Cutlera

W artykule wspomniano już o odtruwających właściwościach kwasu ala. Mało kto jednak wie jak niesamowicie wszechstronnym środkiem jest ta substancja. Rtęć jest jednym z najtrudniejszych do usunięcia metali ciężkich. Kwas alfa-liponowy jako jeden z nielicznych (o ile nie jedyny) jest w stanie przekroczyć barierę krew-mózg, dzięki czemu pozwala na efektywne i bezpieczne wyrzucanie rtęci z organizmu. Protokół Cutlera wymaga odpowiedniego przygotowania, zmiany diety oraz przyjmowania dawek kwasu w regularnych odstępach czasu. Sama metoda może wydawać się nieco uciążliwa (zmusza bowiem do wybudzania się kilka razy w ciągu nocy by móc przyjąć kolejną tabletkę – średnio co 2,5 – 3 godziny), ale na jej korzyść przemawia wysoka skuteczność, bezpieczeństwo, a w dłuższej konsekwencji ogólna poprawa stanu zdrowia. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć między innymi w książkach Andrew Hall Cutlera (niestety dostępne wyłącznie w języku angielskim): „The mercury detoxification manual: a guide to mercury chelation”  oraz „Amalgam illnes, diagnosis and treatment: what you can do to get better, how your doctor can help”.

Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że kwas alfa-liponowy jest preparatem po który warto sięgać. Przyda się przede wszystkim diabetykom, ale inne osoby również mogą osiągnąć liczne korzyści z jego stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *