Hybryda, french, żel, manicure japoński – obecnie kobiety mają ogrom ciekawych możliwości, jeśli chodzi o pielęgnację paznokci. Jednocześnie wciąż bardzo często decydujemy się na manicure klasyczny. Dlaczego? Ponieważ dłonie wyglądają po tym zabiegu na delikatne i zadbane. Można postawić na naturalne piękno bez malowania paznokci lub wybrać zgodny z własnym stylem i poczuciem estetyki lakier.
Jak robiony jest manicure klasyczny?
Manicure klasyczny to nie tylko metoda starannej pielęgnacji paznokci, ale również całych dłoni. W pierwszym etapie kosmetyczka koncentruje się jednak na samej płytce. Jest ona delikatnie piłowana, a następnie nadaje się jej wybrany kształt. Jednym z czynników, który najbardziej oszpeca kobiece dłonie, są zaniedbane skórki wokół płytki paznokcia. Z tego względu w kolejnym etapie zajmujemy się właśnie nimi. Kosmetyczka zmiękcza je poprzez wymoczenie dłoni w wodzie ze specjalną kompozycją olejków. Dzięki temu znacznie przyjemniej przebiega kolejny etap, czyli wycinacie skórek, aby paznokcie zyskały jeszcze bardziej zadbany wygląd. Resztki zrogowaciałego naskórka są zazwyczaj delikatnie usuwane przy pomocy frezarki.
Delikatne dłonie stanowią jeden z atrybutów kobiecości, dlatego manicure klasyczny obejmuje także zabiegi pomagające w uzyskaniu takiego efektu. Skóra dłoni poddawana jest przez kosmetyczkę peelingowi, by zyskała jeszcze bardziej gładki i miękki dotyk. Przedostatni etap nie jest obowiązkowy, ponieważ dotyczy on malowania paznokci. Niektóre kobiety wolą postawić na naturalny wygląd. Alternatywę dla lakieru stanowi także pokrycie paznokci odżywką, której zadaniem jest wzmocnienie płytki. Na końcu zabiegu dłonie klientki lub okolice paznokci pielęgnowane są kremem lub specjalnym olejkiem. Wybierając salon kosmetyczny, warto zwrócić uwagę nie tylko na umiejętności stylistek, ale również kosmetyki, które są używane. Renomowane produkty przynoszą lepszy efekt i są bezpieczne.
Jak wybrać kształt paznokci?
Wykonując manicure klasyczny, mamy do wyboru przynajmniej kilka kształtów paznokci, które może przyjąć płytka. Sporą popularnością cieszy się migdał, jak również paznokcie zaokrąglone i kwadratowe. Spiczaste kształty nadają dłonią bardziej drapieżnego wyglądu. Wybór odpowiedniego kształtu zależy tak naprawdę od preferowanego stylu, związanego między innymi ze stylizacją włosów, jak również z ubiorem. Dobra kosmetyczka będzie w stanie odpowiednio doradzić swojej klientce kształt pasujący do jej wizerunku. Niektóre salony, jak na przykład warszawski fingerspa, zatrudniają kosmetyczki z doświadczeniem w roli stylistek.
Manicure klasyczny z lakierem czy bez?
Kolejny dylemat przy manicurze klasycznym stanowi kwestia ewentualnego malowania paznokci. W tym przypadku również nie ma jednej złotej zasady. Paznokcie bez lakieru lub pokryte bezbarwną odżywką wyglądają po prostu naturalnie i schludnie. Lakier może natomiast dodać seksapilu, elegancji lub wprowadzić nutkę szaleństwa do kobiecego wizerunku. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie stylizacje będą odpowiednie względem firmowego dress code’u. W tym przypadku warto postawić na kolor cielisty i jasnoróżowy.