Piękne stopy to wizytówką każdej kobiety, dlatego należy o nie w odpowiedni sposób zadbać zwłaszcza latem, gdy nosi się odkryte buty. Warto jednak pamiętać o tym, że dbanie o stan stóp nie powinno się kojarzyć tylko z kwestiami estetycznymi. Stopy noszą nas przez całe życie, dlatego należy o nie dbać i odwiedzać gabinet podłoga profilaktycznie, a także, aby wyleczyć ewentualnie schorzenia i problemy.
Grzybica stóp jak z nią walczyć?
Grzybica stóp Kielce to jedna z najczęściej występujących dolegliwości. Długo nieleczona, może się stać naprawdę uporczywa i powracająca. Warto więc zacząć z nią walczyć już przy pierwszych objawach.
Jedna z najczęstszych przyczyn grzybicy stóp jest niewłaściwa higiena np. noszenie skarpetek z tworzyw sztucznych, za ciasne buty itd.
Jeśli infekcja nie jest jeszcze zbyt zaawansowana, można sięgnąć po proste preparaty przeciw grzybicy, które są dostępne bez recepty. Najlepiej sięgnąć po środki, które nie tylko zwalcza ją , ale także zdezynfekują buty.
Bardziej zaawansowany problem z grzybicą
Jednak, kiedy grzybica jest już bardziej zaawansowana lub kiedy mimo stosowania wszelkich środków nie widać poprawy, warto zwrócić się o pomoc do podologa. Po przeprowadzeniu konkretnych badań określi on rodzaj grzyba, a także dobierze odpowiednie sposoby leczenia.
Grzybice stóp Kielce to wstydliwy problem, jednak nie należy zwlekać z podjęciem właściwych działań. Gdy uda się wyleczyć dolegliwość, należy szczególnie dbać o higienę stóp, nosić właściwe skarpetki i obuwie, stosować zasypki pozwalające na utrzymanie stopy suchej, a także zawsze nosić klapki na publicznych basenach, prysznicach czy kąpieliskach.
Czym zajmuje się podolog?
Podłogi to specjalista, który zajmuje się leczeniem stóp – profilaktyką oraz różnymi ich chorobami. Podłogi nie jest lekarzem – jego zawód jest mocno związany z kosmetologią, jednak podolodzy często nawiązują współpracę z dermatologami, chirurgami, diabetologami i innymi specjalistami.
Profilaktyka
Do podologa można zgłosić się profilaktycznie, aby dowiedzieć się, jak w prawidłowy sposób dbać o stan stóp. Zgłaszają się do niego także chorzy borykający się z różnymi schorzeniami jak np.:
- wzrastający paznokieć,
- haluksy,
- grzybica stóp,
- odciski i wiele innych.
Podolog rozpoczyna od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem na temat tego, w jaki sposób pielęgnuje swoje stopy, aby w razie czego można było wyeliminować ewentualne błędy.
Podolog podejmuje także odpowiednie działanie, aby wyleczyć poważne choroby i dolegliwości jak np. stopa cukrzycowa.
Profilaktyka chorób stóp – o czym należy pamiętać?
Odpowiednie dbanie o stan stóp może uchronić przed rozwinięciem się naprawdę nieprzyjemnych dolegliwości. Podolog podczas wizyty może udzielić konkretnych wskazówek pielęgnacyjnych na co dzień. Wskaże on jakich kosmetyków używać, w jaki sposób prawidłowo podcinać paznokcie, czy jak w bezpieczny sposób pozbywać się martwej tkanki.
Warto skorzystać z pomocy specjalisty, zanim będzie za późno i trzeba będzie udać się na leczenie.