Osobami, które najczęściej i najintensywniej korzystają z opieki zdrowotnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są seniorzy – panie i panowie po 50. roku życia. Wybór państwowej opieki zdrowotnej w ich przypadku wydaje się ze wszech miar słuszny – w końcu pracowali oni przez całe życie i opłacali składki zdrowotne po to, aby w razie konieczności mieć swobodny i przede wszystkim darmowy dostęp do leczenia. Niestety, rzeczywistość jest dużo mniej kolorowa, niż było im to obiecywane…
Jak kształtuje się polska służba zdrowia w ramach NFZ?
Dostęp do specjalistycznych badań, wizyt lekarskich, a także zabiegów, takich jak rehabilitacja czy operacje chirurgiczne w większości są darmowymi usługami w ramach NFZ. W praktyce jednak polska służba zdrowia jest źle dofinansowana – lekarze specjaliści wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu korzystniejszych kontraktów, brakuje specjalistycznego sprzętu i personelu medycznego, a chętnych na darmowe leczenie wcale nie ubywa. Efektem są kolejki w przychodniach – na wizytę do lekarza specjalisty trzeba czekać zwykle kilka miesięcy, a na planowany zabieg nawet kilka lat!
Trudno nie wspomnieć też o biurokracji w postaci konieczności posiadania skierowania na każde badanie czy zabieg, i krótkiego czasu, jaki lekarz może faktycznie poświęcić pacjentowi, ponieważ skupia się na wypełnianiu dokumentacji medycznej. Taki stan rzeczy jest niedopuszczalny – wiele chorób wymaga jak najszybszej diagnostyki i podjęcia leczenia, aby zmniejszyć dolegliwości pacjenta i przywrócić mu komfort życia. Gdy nie jest to możliwe – pacjent cierpi, jego codzienność jest znacznie utrudniona i ograniczona, a choroba nie ustępuje.
Dlaczego seniorzy wymagają specjalnej opieki?
Już po 35. roku życia procesy starzenia się organizmu znacznie postępują. Spada odporność, spowalnia metabolizm, a to wiąże się z uwidacznianiem wielu niedomagań, z którymi dotychczas nie było problemu. Im bardziej zaawansowany wiek pacjenta, tym większe są jego trudności z poruszaniem się, pogarsza się słuch i wzrok. Mało kto jednak chciałby w jesieni swojego życia spędzać czas stojąc w kolejkach do przychodni i aptek. Na emeryturze chciałoby się raczej zajmować wnukami, jeździć na wycieczki, uczyć nowych rzeczy i spędzać czas w ulubionym towarzystwie.
Seniorzy potrzebują miejsc, w których ich choroby i drobne dolegliwości będą traktowane poważne, a nie bagatelizowane. Chcą otrzymywać opiekę ze strony wykwalifikowanej kadry, która będzie miała dla nich czas na diagnozę, wywiad i szczerą rozmowę, której starsze osoby często tak bardzo potrzebują. Seniorzy potrzebują zainteresowania i profesjonalnej, kompleksowej opieki w jednym miejscu – aby nie musieli jeździć z jednego końca miasta na drugi po skierowanie, wyniki badań czy na wizytę.
Profesjonalna opieka dla seniorów w ramach abonamentu
Seniorzy bez dwóch zdań potrzebują częściej i w szerszym zakresie opieki zdrowotnej, niż ludzie młodzi, pełni energii. Dlatego też należy stworzyć im idealne warunki do leczenia chorób przewlekłych, wczesnego diagnozowania nowych schorzeń i profilaktyki zdrowotnej. SENIOR MULTICARE to centrum medyczne, którego zadaniem jest kompleksowe wsparcie dla osób starszych, obejmujące opiekę wielu specjalistów, pakiet badań diagnostycznych, rehabilitację, a nawet wizyty domowe i wypożyczanie sprzętu medycznego. W przypadku osób starszych najważniejszym atutem opieki w systemie prywatnym, w ramach abonamentu, jest to, że wszystko mają one na miejscu, w obrębie jednego, nowocześnie wyposażonego budynku.
Rejestrując się do przychodni prywatnej, senior zostaje zapisany na wizytę do dowolnego specjalisty bez skierowania i bez kolejek – do najbardziej obleganych lekarzy oczekuje się maksymalnie kilka dni. Wysłuchani przez lekarza mogą od ręki wykonać niezbędne badania diagnostyczne, otrzymują czytelne wyniki i zostają skierowani na zabiegi pomagające przywrócić zdrowie. Dzięki szybkiej, nowoczesnej obsłudze medycznej, pacjent nie cierpi ze swoimi schorzeniami wiele miesięcy, zanim dostanie się do lekarza. Otrzymuje natychmiast taką pomoc, jakiej potrzebuje. Wszystko to w ramach abonamentu.
Czy abonament na usługi medyczne się opłaca?
Osoby starsze bardzo często borykają się z chorobami przewlekłymi i niedomaganiami, które wymagają szybkiej interwencji lekarza. Gdy nie otrzymują natychmiastowej pomocy w przychodni lekarza rodzinnego, i nie znajdują wolnych terminów u specjalistów, wówczas wydają pieniądze na wizyty prywatne i kosztowne badania. Często zmuszone są również przechodzić przez zabiegi medyczne wykonywane również w sektorze prywatnym. Koszty rocznego leczenia seniorów idą w tysiące złotych rocznie. Korzystniejszym rozwiązaniem dla seniora jest więc wykupienie rocznego lub dłuższego abonamentu na wszelkie usługi medyczne w SENIOR MULTICARE i korzystanie z niego zawsze, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Profesjonalna i przede wszystkim szybka obsługa medyczna sprawia, że pacjent czuje troskę roztaczaną nad nim, a to z kolei poprawia jego samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne!
korzystam od jakiegoś czasu – bardzo dobry poziom uslug
kapitalna inicjatywa oby więcej takich!!