W jaki sposób zabezpieczyć się przed chorobą lokomocyjną?

[REKLAMA]

Choroba lokomocyjna, nazywana fachowo kinetozą, daje szereg nieprzyjemnych objawów, które mogą skutecznie zniechęcić do odbywania jakichkolwiek podróży. Do najczęstszych z nich należą nudności i wymioty, jednak bardzo często towarzyszy im również ogólne osłabienie, ból i zawroty głowy, nadprodukcja śliny i wzmożona potliwość. Kinetoza najczęściej dotyka dzieci, choć nie wszystkie z niej wyrastają.

Dla kogoś, kto nigdy jej nie doświadczył, choroba lokomocyjna może wydawać się banalną przypadłością, jednak przeżywanie jej jest niesamowicie przykrym uczuciem. Mając w perspektywie długą jazdę samochodem, osoba cierpiąca na kinetozę, ma poważne podstawy do stresu, który może przyjąć nawet formę paniki – mówi specjalista z Apteki MIRO. W najtrudniejszej sytuacji są dzieci, dlatego odpowiednie przygotowanie do podróży powinno stanowić priorytet opiekuna.

Jak uchronić dziecko przed chorobą lokomocyjną?

Objawy choroby lokomocyjnej mogą mieć różne nasilenie, ale dzięki przygotowaniu przed jazdą, można złagodzić je lub nawet całkowicie wyeliminować. Wybierając się w podróż z dzieckiem, warto zadbać o to, by wsiadało ono do samochodu wypoczęte. Ważne jest także jedzenie – nie należy podróżować z pustym żołądkiem, ale posiłek spożyty przed jazdą powinien być lekki.

W trakcie jazdy maluch nie powinien pić słodkich napojów gazowanych, ale wodę. W charakterze przekąsek warto mieć pod ręką banany lub jabłka i krakersy. Warto unikać zapachów samochodowych, które zwykle potęgują uczucie mdłości i dbać o to, by do wnętrza auta dostawało się świeże powietrze.

Pomocne okazują się także preparaty apteczne przeciwko chorobie lokomocyjnej. Obecnie na rynku dostępne są bezpieczne leki na bazie imbiru w postaci pastylek oraz lizaków. Imbir skutecznie redukuje mdłości i łagodzi odruchy wymiotne. Co ważne, środki takie jak VisolVit Junior Loko, Lokomotiv i Aviomarin Natural nie powodują skutków ubocznych w postaci otępienia, z którymi możemy się spotkać aplikując klasyczne tabletki na chorobę lokomocyjną.

Najskuteczniejsze leki na chorobę lokomocyjną

Niestety, jak wspomnieliśmy już wcześniej, nie każdy z choroby lokomocyjnej wyrasta. U niektórych nasilenie występujących objawów maleje, inni borykają się z ciężkimi dolegliwościami przez całe życie. Najlepszym rozwiązaniem dla takich osób jest sięgnięcie przed podróżą po Aviomarin.

Objawy choroby lokomocyjnej wywoływane są nadpobudliwością błędnika. W trakcie jazdy samochodem, autobusem, czy innym środkiem lokomocyjnym, mózg dostrzega fakt, że jesteśmy w ruchu, jednak błędnik nie rejestruje zmian w położeniu ciała. Sprzeczne sygnały są winne takiej, a nie innej reakcji organizmu.

Zawarta w Aviomarinie dimenhydramina hamuje odruchy błędnikowe, działa przeciwwymiotnie, przeciwhistaminowo i spazmolitycznie. Oznacza to, że błędnik nie reaguje tak mocno na sygnały z zewnątrz, a dodatkowo wyciszeniu ulega praca układu trawiennego. Warto przy tym pamiętać, że aby działanie Aviomarinu było skuteczne, tabletkę należy przyjąć przynajmniej pół godziny przed podróżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *