Liposukcja strzykawkowa – co to za zabieg i czemu służy?

[REKLAMA]

Obecnie jest wiele zabiegów, które pomogą nam wyglądać zdecydowanie lepiej. Jeżeli problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej, na pewno do ciekawych i popularnych zabiegów należy tzw. liposukcja strzykawkowa. Sprawdzamy, czym jest taki zabieg, na czym polega i kto może pozwolić sobie na liposukcję.

Liposukcja strzykawkowa – co to takiego?

W pierwszej kolejności musimy rzecz jasna wyjaśnić, czym jest liposukcja strzykawkowa. Tak więc jest to innowacyjny zabieg, który pozwala zredukować tkankę tłuszczową. Co ważne, w ten sposób można usunąć tłuszcz z różnych obszarów ciała. Po zabiegu wyglądamy znacznie szczuplej i mamy wymodelowaną sylwetkę.

Zabieg, jakim jest liposukcja strzykawkowa, polega na odessaniu komórek tłuszczowych. Wszystko odbywa się pod okiem specjalisty, który pracuje na zaawansowanym sprzęcie. Co jest najważniejsze, znakomitej jakości nowoczesny sprzęt pozwala odessać tłuszcz bez ryzyka uszkodzenia. Dzięki temu później te komórki można przeszczepić w miejsca, gdzie tkanki tłuszczowej jest zbyt mało.

Jak zauważyliśmy wyżej, liposukcja strzykawkowa to zabieg, który można zastosować w różnych partiach ciała. Najczęściej wykonuje się go dla odsysania komórek tłuszczowych z pleców, ramion, klatki piersiowej, brzucha, talii, bioder, pośladków, ud, a nawet okolic kolan.

Czy liposukcja strzykawkowa jest bezpieczna?

Każdy zabieg powinien być bezpieczny i nie inaczej jest w przypadku liposukcji strzykawkowej. W tym przypadku nie ma powodów do obaw, szczególnie jeżeli za zabieg odpowiada specjalista o dużym doświadczeniu i korzystający z wysokiej jakości sprzętu. Dobrym przykładem jest klinika Far for Beauty z Poznania.

Sam zabieg jest mało inwazyjny i bezpieczny, bez ryzyka uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych. To najlepszy możliwy sposób, jeżeli chcemy poprawić swój wygląd. Wypełniacz w tej formie jest bowiem naturalny i biokompatybilny z organizmem. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. To również istotne, ponieważ nie czujemy dyskomfortu oraz bólu.

Jak długo utrzymują się efekty liposukcji strzykawkowej?

Nie bez znaczenia jest fakt, że efekty liposukcji strzykawkowej są natychmiastowe. Dodatkowo z czasem utrwalają się i wzmacniają. Jako że komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte z organizmu, nie ma możliwości, aby tłuszcz wrócił na swoje miejsce. Efekt utrzymuje się do końca życia, co oznacza, że zabieg ma również znakomity stosunek ceny do jakości. Nic dziwnego, że liposukcja strzykawkowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony pacjentów, którym zależy na modelowaniu swojej sylwetki.

Podsumowując, nie ulega wątpliwości, że liposukcja strzykawkowa to zabieg, który jest skuteczny. Nie mamy wątpliwości, że w najbliższych miesiącach i latach będzie on cieszył się szybko rosnącą popularnością. Warto się nim zainteresować, jeżeli naszym celem jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała i modelowanie konturu sylwetki. Oczywiście zawsze warto go wykonywać w klinikach, które mają doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *