Zdrowe zęby to gwarancja pięknego uśmiechu

[REKLAMA]

Prosty zgryz i zdrowe zęby są naszą wizytówką i często wpływają na nasz odbiór przez nowopoznane osoby. Nie wszyscy posiadamy naturalnie proste i śnieżnobiałe zęby, jednak czasy kiedy nic nie dało się z tym zrobić, dawno minęły. Obecnie dostępna technologia i nowe osiągnięcia w dziedzinie stomatologii umożliwiają korekcję nawet najpoważniejszych wad zgryzu!

Przychodnia Stomatologiczna Sorriso

Dbanie o zęby to przede wszystkim regularne wizyty u dentysty. Przynajmniej raz w roku powinniśmy odwiedzać gabinet stomatologiczny w celu sprawdzenia stanu jamy ustnej. Najlepiej wybierać zaufanego dentystę, który rzetelnie poprowadzi naszą kartę i będzie miał dostęp do historii leczenia. Przychodnia Sorriso – dentysta w Gorzowie to przyjazny gabinet stomatologiczny, gdzie sprawdzony specjalista zadba o Twoje zęby. Placówka oferuje szeroki pakiet usług od profilaktyki stomatologicznej, przez stomatologię zachowawczą i estetyczną, po ortodoncję oraz chirurgię dentystyczną.

Wylecz zęby i kompleksy

Krzywy zgryz, kamień lub żółty odcień szkliwa potrafią skutecznie uprzykrzyć życie i obniżyć poczucie własnej wartości. Z powodu wad zgryzu wiele osób przestaje się uśmiechać, a nawet wycofuje się z życia towarzyskiego. Nie jest to jednak problem, którego nie da się naprawić. Zaawansowane technologie oraz nowoczesne metody leczenia umożliwiają poprawę wyglądu zgryzu oraz pozbycie się nawet najbardziej skomplikowanych wad.

Aparaty stomatologiczne to jedne z najczęściej wykorzystywanych metod prostowania zębów. Dla osób, które obawiają się nieestetycznego wyglądu aparatu stałego, przeznaczone są specjalne aparaty estetyczne. Ich kolor zbliżony jest do odcienia zębów, dzięki czemu są mniej widoczne i zapewniają większy komfort noszenia.  Odpowiednio dopasowane aparaty ortodontyczne pozwalają na korekcję zgryzu i uzyskanie pięknego prostego uśmiechu.

Profilaktyka to podstawa

Wczesne reagowanie i regularne kontrole u dentysty to najskuteczniejsza broń w walce o zdrowy uśmiech, ale ważne jest także to, co jemy. Cukier, używki, twarde przekąski czy ciemna kawa i herbata niekorzystnie wpływają na stan zębów. Istnieje jednak wiele produktów spożywczych, które wspomagają zdrowe zęby. Do tego typu pokarmów należą m.in. ryby bogate w wapń i fosfor. Jogurty oraz sery chronią zęby przed demineralizacją, zielona herbata działa antybakteryjnie oraz pieczywo pełnoziarniste, które zwiększa produkcję śliny, usuwając resztki pokarmu. Zanim więc przygotujemy kolejny posiłek lub sięgniemy po niezdrową przekąskę, pomyślmy o swoich zębach!

1 thought on “Zdrowe zęby to gwarancja pięknego uśmiechu”

  1. Zgadzam się, że leczenie profilaktyczne to podstawa. Aby nie stresować się wizytą u dentysty, warto znaleźć taki gabinet, w którym będziemy czuć się komfortowo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *