Medycyna estetyczna: wybieramy najlepsze zabiegi dla mężczyzn!

[REKLAMA]

Medycyna estetyczna powoli przestaje być domeną kobiet. Coraz większą popularnością cieszą się bowiem zabiegi dla mężczyzn. A chociaż właściwie każdą tego typu procedurę można przeprowadzić u pacjenta niezależnie od jego płci, preferencje co do wyboru zabiegu często są różne u panów i u pań. Poznaj najlepsze zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn!

Zabiegi na porost włosów dla mężczyzn – mezoterapia i przeszczep włosów

O mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mówi się jako o przyszłości medycyny, nie tylko tej estetycznej. Sam zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie umieszczeniu jej w specjalnej wirówce, która oddziela osocze. Następnie pozyskany preparat wstrzykuje się w wybrane miejsce. Dużą popularnością wśród pań cieszy się tzw. „wampirzy lifting”, czyli odmładzanie twarzy tym właśnie sposobem, chociaż osocze zyskuje na znaczeniu również w innych gałęziach, np. w ortopedii. Panowie jednak najczęściej sięgają po to rozwiązanie, aby zahamować, a nawet odwrócić proces łysienia. Zabieg wykorzystuje jedynie naturalne substancje, pochodzące z ciała pacjenta, dlatego jest w pełni bezpieczny. Nie jest on również szczególnie bolesny, a przy tym nie wymaga okresu rekonwalescencji.

W przypadku większych problemów z łysieniem, do polecanych zabiegów dla mężczyzn z pewnością zaliczyć można przeszczep włosów. Jedną z najnowocześniejszych metod jego wykonywania jest Smart Graft, oferowany przez Klinikę Miracki w Warszawie, który pozwala na zachowanie przeżywalności włosów aż do 98%. W ten prosty sposób możliwe jest pokrycie nawet większych, zupełnie pozbawionych owłosienia miejsc. Sam włos zachowuje się zupełnie, jak ten naturalny, a linia miejsca zabiegowego pozostaje zupełnie niewidoczna, co wpływa na komfort pacjentów po przeprowadzeniu procedury. Co więcej, Smart Graft można przeprowadzić również w innych miejscach na ciele, np. niezbyt bujnym zaroście na twarzy.

Zabiegi odmładzające dla mężczyzn – wypełniacz i ultradźwięki

Dbanie o jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu staje się wśród panów coraz popularniejsze. Jednym z polecanych zabiegów dla mężczyzn z pewnością będą procedury z wykorzystaniem ultradźwięków. Jest to zupełnie bezinwazyjna i bezbolesna metoda, dlatego jest ona coraz chętniej wybierana przez pacjentów klinik medycyny estetycznej. Z jej pomocą można nie tylko napiąć skórę, lecz także poprawić owal twarzy czy pozbyć się drobnych zmarszczek, np. wokół oczu lub na czole. Polega on bowiem na rozgrzaniu skóry do temperatury ok. 65-75℃, co ma za zadanie obkurczenie włókien kolagenowych. Doskonale nadaje się również dla aktywnych panów, po jego wykonaniu można bowiem natychmiast wrócić do swoich codziennych obowiązków.

W przypadku głębszych zmarszczek dobrym wyborem zabiegów dla mężczyzn będą również te z zastosowaniem wypełniacza. Jest to zazwyczaj naturalna substancja, w pełni bezpieczna dla zdrowia, a efekty jej użycia widać natychmiast po przeprowadzeniu procedury. Ta metoda również nie wymaga przechodzenia okresu rekonwalescencji, dlatego panowie chętnie sięgają po to rozwiązanie. Oba powyższe zabiegi dla mężczyzn na twarz dają również niezwykle naturalne efekty, co również jest ważne dla pacjentów.

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn na blizny – lasery

Chociaż mówi się, że blizny dodają twarzy męskości, niektórzy panowie marzą o tym, aby jak najszybciej się ich pozbyć. Dlatego też takie zabiegi dla mężczyzn również cieszą się ogromną popularnością. Jedną z najskuteczniejszych metod jest laserowe usuwanie blizn. Sam zabieg polega na lekkim, kontrolowanym uszkodzeniu tkanki, aby pobudzić ją do regeneracji. Brzmi niezwykle prosto, ale jest zaskakująco skuteczne. Należy też pamiętać, że po jego wykonaniu nie wolno wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Nie oznacza to, że latem są one zakazane, warto jednak wziąć pod uwagę, że wykonanie tego typu zabiegów dla mężczyzn w najgorętszą porę roku będzie się wiązać z koniecznością unikania słońca i stosowania bardzo wysokich filtrów ochronnych.

Zabiegi dla mężczyzn mogą znacznie podnieść samoocenę decydujących się na nie panów. Szczególnie, że obecnie wygląd jest niesamowicie ważny również w życiu zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *