Jakie są najlepsze szkła do okularów dla seniora

[REKLAMA]

Wraz z wiekiem ostrość widzenia zaczyna się pogarszać. Jest to naturalny proces starzenia się soczewki wewnątrzgałkowej, która traci swoją elastyczność, staje się grubsza i sztywniejsza. W jego wyniku zatraca ona swoje właściwości i nie potrafi tak szybko zmieniać kształtu, jak robiła to wcześniej. Starczowzroczność, jak mówi się o tego rodzaju problemach ze wzrokiem, zwykle pojawia się około 40 roku życia. Zdarza się, że pierwsze kłopoty z ostrością widzenia występują szybciej lub nieco później. Nie ulega jednak wątpliwości, że prezbiopia dotyka każdego człowieka w dojrzałym wieku. I choć zjawisko to może znacznie utrudniać normalne funkcjonowanie, to są skuteczne sposoby na to, aby poprawić ostrość widzenia.

Okulary progresywne – zaawansowane technologicznie szkła okularowe najlepsze dla prezbiopów

Kiedy pojawiają się problemy z ostrością widzenia, przeczytanie drobnego druku jest niemożliwe i coraz częściej zdarzają się trudności z dostosowaniem wzroku do wyraźnego widzenia obiektów, które stają się zamazane, to niewątpliwe są to sygnały, że koniecznie należy odwiedzić lekarza specjalistę. Okulista szybko pomoże ustalić przyczynę, skąd biorą się nasze problemy ze wzrokiem oraz doradzi skuteczne sposoby, jak im zaradzić. Najlepszą metodą skorygowania ostrości widzenia są szkła okularowe progresywne. Te zaawansowane technologicznie soczewki cechują się tym, że mają kilka obszarów widzenia, które można idealnie dopasować do potrzeb konkretnego pacjenta. Gwarantują one ostrość widzenia z bliska, z daleka, jak również z odległości pośrednich, co jest niewątpliwą zaletą tego rodzaju szkieł. Co więcej, przechodzenie z jednej strefy widzenia do drugiej odbywa się w sposób płynny, dlatego między innymi szkła progresywne są tak komfortowe w użytkowaniu.

Prezbiopia – jak sobie z nią radzić

Problemy z ostrością widzenia są sporym kłopotem, ale można sobie z nimi skutecznie poradzić, dobierając odpowiednie okulary. Wizyta u dobrego optyka rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w decyzji, jakie szkła progresywne wybrać. Rozwiązań dla prezbiopów jest mnóstwo, a ceny okularów dedykowanych specjalnie dla ich potrzeb, zaczynają się już od kilkuset złotych, więc jest z czego wybierać. Niemniej najbardziej polecane są szkła progresywne JZO. Soczewki te, charakteryzują się zmienną mocą optyczną. Technologia ich produkcji jest oparta na najnowocześniejszych rozwiązaniach, które umożliwiają produkcję szkieł o różnych, zaawansowanych konstrukcjach, doskonale wpasowujących się w indywidualne potrzeby każdej osoby dotkniętej prezbiopią. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *