Dobre badanie wzroku, aby dobrze widzieć

[REKLAMA]

Badanie wzroku to pierwszy etap drogi do lepszego widzenia. Odpowiednio przeprowadzone, profesjonalne badanie wzroku to podstawa, by widzieć dobrze i zapewnić komfort swoim oczom.

W Sirene badanie wzroku wykonuje wykwalifikowany optometrysta, przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Wszystko po to, by Twoje oczy otrzymały fachową usługę i lepsze widzenie.

Badanie wzroku od A do Z

Odpowiednio przeprowadzone badanie wzroku składa się z kilku etapów. Należy również pamiętać, by wykonywała je wykwalifikowana do tego osoba, przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu i aparatury. Prawidłowo przeprowadzone badanie wzroku daje podstawy do wystawienia odpowiedniej recepty okularowej. Przybliżmy więc przebieg badania wzroku i najważniejsze elementy, na które powinieneś_aś zwrócić uwagę!

Kto powinien wykonać badanie wzroku

Umów się na badanie

Chcąc umówić się na badanie wzroku powinniśmy wybrać się do odpowiedniego specjalisty. Powszechnie utrwaliło się, że okulista to lekarz, którego specjalnością są właśnie oczy, dlatego część osób to właśnie do niego wybierze się na badanie wzroku. Nic bardziej mylnego! Okuliści to wyspecjalizowani lekarze, którzy zajmują się przede wszystkim diagnozowaniem wszelkich chorób oczu oraz odpowiednim ich leczeniem. Okulista pomoże w sytuacji, gdy odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości związane z narządem wzroku – jak pieczenie, ból, nagłe pogorszenie się wzroku. Do okulisty należy się udać w przypadku jakiegokolwiek urazu lub podejrzenia choroby oczu. Okulista rozpozna takie choroby jak jaskrazapalenie spojówekgradówka czy zaćma i wdroży odpowiednie leczenie.

Do kogo zatem należy wybrać się, by zbadać swój wzrok?

Osobą specjalizującą się w rozpoznawaniu wad wzroku oraz odpowiedniej ich korekcji jest optometrysta_ka. Optometryści posiadają niezbędna wiedzę i narzędzia do przeprowadzenia profesjonalnego badania wzroku. Właśnie z tego powodu są najbardziej kompetentnymi osobami w zakresie właściwego doboru okularów lub soczewek. Optometrysta nie zajmuje się leczeniem oczu, więc w przypadku zauważenia potencjalnego problemu odsyła w tej sprawie do okulisty. Natomiast jest on najlepiej przeszkolony i posiada odpowiedni sprzęt do badania wzroku pod kątem doboru najlepszej korekcji. Wykonuje odpowiednie testy i pomiary, co gwarantuje, że szkła będą najlepiej korygować posiadaną wadę. Optometrysta bardzo szczegółowo oceni nie tylko ostrość widzenia, ale również pole widzeniaruchy gałki ocznej czy ciśnienie śródgałkowe.

Jak często wykonywać badanie wzroku?

W Sirene nasza mantra brzmi: badanie wzroku raz do roku! Nie bez przyczyny zwracamy uwagę na systematyczną wizytę kontrolą u optometrysty. Wada wzroku może zmieniać się w czasie. Dzięki ewentualnej ponownej korekcji możemy uniknąć jeszcze większego pogłębienia się wady wzroku, a dzięki temu zapewnić naszym oczom komfort. Częstotliwość wizyt kontrolnych zależy przede wszystkim od wieku. Wzrok zdecydowanie pogarsza się po 40 roku życia, wówczas występuje też większe ryzyko pojawienia się najczęstszych chorób. Osoby młode, które nie skarżą się na pogorszenie widzenia lub bóle głowy wskazujące na wadę wzroku mogą poddawac się wizycie kontrolnej u optometrysty raz na dwa/trzy lata. Po 40 roku życia powinno się wykonywać regularnie badania. A jeśli już mamy zdiagnozowaną wadę, wtedy wizyta kontrolna zalecana jest raz na rok. I to oczywiście w przypadku, gdy widzenie jest całkowicie prawidłowe i nie dostrzegamy żadnych nie spotykanych wcześniej zaburzeń.

Przebieg profesjonalnego badania wzroku

Umów się na badanie

Profesjonalne badanie wzroku składa się z kilku etapów. W Sirene przeznaczamy na badanie wzroku godzinę, dzięki czemu poświęcimy Ci tyle czasu, ile Twoje oczy potrzebują. Każde badanie wzroku wykonujemy ze starannością i dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Badanie wykonujemy przy użyciu profesjonalnego sprzętu, a jego przebieg jest zgodny ze wszystkimi procedurami. Jak wygląda badanie wzroku w Sirene?

Przygotowanie do badania

Jeśli nosisz okulary lub soczewki kontaktowe pamiętaj o zabraniu ich ze sobą na badanie. Jeśli korzystasz z soczewek jednodniowych, weź ze sobą drugą parę, by móc założyć nowe soczewki po badaniu. Jeśli stosujesz soczewki 30-dniowe, pamiętaj o zabraniu płynu i pojemnika. 

Rozmowa to podstawa

Zanim zaczniemy dokładne badanie, z chęcią dowiemy się więcej o Twoich oczach i stylu życia. Krótki wywiad pozwoli nam lepiej zrozumieć potrzeby Twoich oczu. W tym czasie optometrysta wyjaśni przebieg badania i odpowie na ewentualne pytania.

Krok po kroku

Czas na docelowe badanie wzroku. Rozpoczyna się ono pomiarem ostrości wzroku. Wstępna refrakcja (wada wzroku) określana jest za pomocą autorefraktometru. Dalsza część badania realizowana jest już przy użyciu foroptera. Zestaw kolejnych testów wyświetlanych na ekranie pozwala wyznaczyć dokładną korekcję wady wzroku.

Twoja wada wzroku

Po przebyciu całego badania następuje etap przymierzenia nowej korekcji w oprawie próbnej. Dzięki temu, możemy sprawdzić czy nowa korekcja jest dla nas odpowiednia. W tym czasie optometrysta tłumaczy też, na czym polega ewentualna wada wzroku i jakie rozwiązania soczewkowe są dla nas rekomendowane

Profesjonalne badanie wzroku w salonie Sirene

Badanie wzroku w Sirene przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasz salon przy ul. Brackiej zaprojektowaliśmy tak, aby każdy czuł się w nim komfortowo i dobrze. Badanie wzroku wykonywane jest przez wykwalifikowanego optometrystę, który rozwieje wszystkie wątpliwości, odpowie na pytania i zapewni Ci nowe spojrzenie na świat. Pamiętaj, żeby wykonywać badanie wzroku regularnie raz na rok. Wizytę u naszego optometrysty wygodnie zarezerwujesz online.

Koszt badania wynosi 90 zł. Po badaniu otrzymasz bon w wysokości 50 zł na realizację okularów w Sirene.

Oprawki Sirene – wygodne i eleganckie

Wybierz swoje ulubione spośród okularów Sirene. Odwiedź nasz sklep online

Umów się na badanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *