Jak wybrać dobrego stomatologa?

[REKLAMA]

Każdy z nas chce cieszyć się zdrowym, ale także pięknym uśmiechem. Żeby tak było, niezbędne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Wydaje się, że wybór stomatologa nie jest niczym trudnym, szczególnie że w każdym mieście jest wielu dentystów. Jednak tym bardziej warto skupić się na tym, aby być klientem najlepszego stomatologa. Podpowiadamy, jak wybrać dobrego lekarza dentystę.

Specjalizacja

Musimy mieć na uwadze, że lejarz stomatolog to bardzo szerokie pojęcie. Trzeba sprawiedliwie przyznać, że wyróżniamy przynajmniej kilka podstawowych specjalizacji dentystycznych. Należą do nich m.in.:

  • pedodonta – pomaga w problemach z uzębieniem u dzieci;
  • endodonta – leczy zaawansowaną próchnicę i wykonuje leczenie kanałowe;
  • periodonta – zajmuje się profesjonalną ochroną dziąseł;
  • ortodonta – specjalizuje się w usuwaniu wad zgryzu;
  • protetyk – wykonuje protezy.

Oczywiście każdy lekarz stomatolog ma przynajmniej kilka specjalizacji. Jednak warto wcześniej sprawdzić, czy dentysta jest specjalistą w danej dziedzinie, która nas interesuje. Jeżeli to leczenie dziecka, na pewno lekarz stomatolog powinien mieć także kompetencje miękkie i podejście do najmłodszych pacjentów.

Profesjonalizm usług

Lekarz stomatolog musi być profesjonalistą. Nie wystarczy, że nabędzie umiejętności w tym obszarze. Ważne, aby cały czas podnosił swoje kompetencje. Dlatego dobry stomatolog, który dba o swoją ścieżkę kariery, bierze udział w najróżniejszych sympozjach, kursach czy szkoleniach.

Obowiązkowo musi być również na bieżąco z nowościami technologicznymi z zakresu stomatologii. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak każda inna dziedzina medycyny, również stomatologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Nowe rozwiązania są nie tylko efektywne, ale także podnoszą komfort pacjentów i są dla nich w pełni bezpieczne.

Gabinet stomatologiczny

Profesjonalny stomatolog pracuje w znakomicie wyposażonym gabinecie lekarskim. Doskonałym przykładem jest gabinet stomatologiczny w Poznaniu M-Dent, gdzie na każdym kroku widać pełen profesjonalizm. Dobry gabinet dentystyczny to nie tylko miejsce pracy stomatologa, ale także przyjazna dla klienta recepcja. Oczywiście w samym gabinecie warunki muszą być sterylne. Instrumenty muszą być zdezynfekowane i wyczyszczone. Sam stomatolog powinien pracować w rękawiczkach.

Opinie o stomatologu

Przy wyborze stomatologa na pewno warto wziąć pod uwagę opinie klientów. Dziś jest to bardzo proste. Najprościej skorzystać z Internetu, ponieważ na wielu forach i samych stronach gabinetów stomatologicznych oraz lekarzy można sprawdzić opinie o dentystach. Obok tego na pewno pomogą rekomendację rodziny, przyjaciół i znajomych.

Dla wielu na pewno ważne są także koszty samych usług. Oczywiście im mniej kosztuje usługa dentystyczna, tym lepiej. Jednak trzeba mieć na uwadze, że w parze z ceną może iść jakość. Dlatego wybór tańszego stomatologa może mieć swoje konsekwencje w przyszłości, kiedy będzie trzeba naprawić błędy innego stomatologa. Podsumowując, wybór stomatologa wcale nie jest szczególnie trudny, aczkolwiek należy wziąć pod uwagę kilka różnych kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *