Podolog – nie wstydź się tego specjalisty

[REKLAMA]

Pamiętajmy, że kłopoty zdrowotne to nie tylko katar, kaszel, gorączka, czy problemy natury psychologicznej. Częstym miejscem, w którym pojawiają się stany chorobowe są stopy – i niestety, bardzo wielu z nas długi czas kompletnie ignoruje wszelkie niepokojące sygnały.

Podolog pomoże w chorobie stóp

Dostrzegasz u siebie niepokojące problemy ze stopami? Pojawiły się na nich odciski? Nie zwlekaj – jeszcze dziś skorzystaj z profesjonalnej konsultacji podologicznej, jaką oferuje podolog Wrocław. Pamiętaj, że im szybciej zasięgniesz pomocy, tym prędzej uda się zdiagnozować Twój problem, a tym samym szybciej wrócisz do komfortowego życia.

Czym zajmuje się ten specjalista?

Podologia we Wrocławiu, podobnie jak w innych miastach, zajmuje się diagnozowaniem i kuracją chorób stóp. Choć podolog nie jest lekarzem – często wizyta u niego staje się niezbędnym ogniwem w procesie diagnostyki danego schorzenia. Podolodzy są bowiem bardzo poważani w środowisku medycznym, często nawiązując współpracę między innymi z chirurgami, czy dermatologami. 

Zadaniem, jakie stawia przed sobą podolog jest leczenie różnego rodzaju chorób stóp, a także pielęgnacja estetyczna stóp chorych. Wbrew pozorom, jego pomoc nie jest czysto kosmetyczna – podolog zajmuje się często leczeniem bardzo poważnych problemów   zdrowotnych, asystując w tym lekarzowi, lub prowadząc samodzielną terapię. Oprócz tego do jego usług zaliczyć można profesjonalne masaże stóp, dobór odpowiedniej ortezy, czy też założenie lub wymianę opatrunku na stopie.

Jakie schorzenia leczy podolog?

Gama problemów, z jakimi można zwrócić się do podologa jest naprawdę bardzo szeroka. Przed wdrożeniem jakiejkolwiek leczenia musi on, rzecz jasna, wykonać niezbędne badania i testy. Musi on bowiem upewnić się, że dane schorzenie rzeczywiście kwalifikuje się do leczenia podologicznego (a nie jest, na przykład, objawem poważniejszej choroby, którą należy leczyć w pierwszej kolejności).  Schorzenia, jakimi zajmuje się podolog, to między innymi:

  • pękające i suche pięty,
  • odciski,
  • wrastające paznokcie,
  • grzybica stóp,
  • stopa cukrzycowa,
  • brodawki stóp,
  • haluksy,
  • płaskostopie.

Rzecz jasna, powyżej wymienione schorzenia to tylko jedne z wielu, jakimi zajmuje się specjalista. Do gabinetu podologicznego można zgłosić się samodzielnie, choć często wizyta taka jest wprost zalecana przez lekarza.

Dlaczego warto wcześnie udać się do podologa?

Pamiętajmy, że im szybciej rozpoznamy dany problem, tym łatwiej będzie go leczyć, a samo leczenie będzie mniej inwazyjne. To właśnie dlatego tak bardzo ważne jest, by do podologa udać się z dzieckiem tak szybko, jak to tylko możliwe po rozpoznaniu problemu. Płaskostopie, przykładowo, może być poważnym problemem, ale jeśli terapia zostanie wszczęta odpowiednio wcześnie. Wadę tę da się kontrolować. Leczenie wcześnie rozpoznanych dolegliwości jest zresztą nie tylko łatwiejsze, ale pozwala uniknąć powikłań.

Pamiętajmy również, że dla specjalisty nie ma problemów wstydliwych. Niezależnie od tego, czy na naszej stopie pojawił się grzyb, czy paznokcie wrosły nam w palce – dla podologa jest to zupełnie normalna sytuacja. 

Podologia we Wrocławiu to usługa oferowana według najlepszych europejskich standardów. Specjaliści podczas swojej pracy korzystają z najnowszej generacji sprzętu, dlatego wszelkie wykonywane badania są komfortowe i bezbolesne, a diagnoza stawiana jest szybko. 

Zdrowie stóp jest tak samo ważne, jak pozostałych części naszego ciała – nie wstydźmy się naszych problemów, ponieważ może to prowadzić do komplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *