Jakie opakowania i pudełka do bezpiecznej wysyłki?

[REKLAMA]

Podstawowym kryterium, o jakie zadbać musi przedsiębiorca przy prowadzeniu działalności  zajmującej się wysyłką towarów na odległość to bezpieczeństwo przesyłki. Jest to największa zmora wszystkich sprzedawców – obawy o to, czy towar na pewno dojdzie do klienta w nienaruszonym stanie.

Im bardziej delikatne tworzywa, tym większe jest ryzyko tego, że coś może się uszkodzić w trakcie transportu. Same opakowania to jednak nie wszystko. Bardzo ważną rolę odgrywa także firma kurierska. Często nie bierze ona odpowiedzialności za to, że zamówiony towar dotarł do klienta uszkodzony. Warto więc wiedzieć, jakie opakowania i pudełka należy posiadać do bezpiecznej wysyłki produktów.

Zawartość adekwatna do opakowania

Nie każdy przywiązuje uwagę do tego, czy sposób zapakowania towaru jest odpowiedni do jej zawartości. Niekiedy małe produkty są wkładane w kartony/pudełka, które swoimi wymiarami absolutnie nie odpowiadają produktowi. Do każdego przedmiotu należy podejść indywidualnie lub opracować pewien sposób segregacji, który przy całym procesie pakowania ułatwi i usprawni tą czynność. Im produkt jest cięższy, tym całe opakowanie do wysyłki musi być bardziej wytrzymałe. Niestandardowe produkty często wymagają odbioru bezpośrednio u sprzedawcy – głównie ze względu na to, że ich daleki transport może skutkować uszkodzeniem towaru.

Rodzaje kartonów

Jak już wspomniano – to, jakie opakowania i pudełka zostaną wybrane do bezpiecznej wysyłki towaru zależy od ich rzeczywistej wagi. Można wyróżnić dwa rodzaje pudełek kartonowych. Jedne z nich są trójwarstwowe, inne z pięciowarstwową tekturą. Im produkt jest bardziej narażony na uszkodzenia w transporcie, tym grubość tektury powinna być odpowiednio zwiększana. Najczęściej stosuje się kartony lub pudełka pięciowarstwowe. Wybór odpowiednich kartonów możliwy jest także dzięki usługom typu packaging online dostępnych np. w ofercie firmy Packhelp.

Kilka produktów w jednej paczce

Jeżeli klient zamawia za jednym razem kilka produktów, trzeba wysłać je w jednej zbiorczej paczce. Do bezpiecznej wysyłki takiego zamówienia niezbędna będzie folia i taśma. Dzięki temu można będzie owinąć każdy produkt indywidualnie, aby nawet w momencie przesunięcia się w kartonie nie uległ zniszczeniu. Dodatkowo w przesyłkach zbiorczych można zastosować styropianowe formy. Wielu sprzedawców używa ich zwłaszcza w transporcie bardzo delikatnych produktów, takich jak ceramika czy wyroby szklane. Wtedy każdy element zestawu jest wkładany do specjalnej formy, która amortyzuje wszystkie niepożądane ruchy, a produkty zostają na swoim miejscu w czasie transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *