Szczoteczka elektryczna czy soniczna?

[REKLAMA]

Wiele osób wciąż korzysta z tradycyjnych szczoteczek manualnych, ale coraz częściej kierujemy nasz wzrok w stronę bardziej nowoczesnych rozwiązań, takich jak szczoteczki elektryczne oraz soniczne. Warto zatem przyjrzeć się im nieco bliżej, aby móc podjąć dobrą decyzję i nabyć szczoteczkę, która będzie najlepsza dla naszych zębów oraz dziąseł.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest codzienna higiena jamy ustnej. Dzięki regularnemu i oczywiście poprawnemu czyszczeniu zębów możemy liczyć na to, że długo będziemy się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem. Aby jednak było to faktycznie możliwe, należy znaleźć najlepsze narzędzie, które nam w tym pomoże.

Szczoteczka elektryczna

Przewaga szczoteczki zasilanej prądem, nad tą tradycyjną, polega przede wszystkim na ilości ruchów jakie jest ona w stanie wykonać w ciągu minuty. Nawet jeśli wybierzemy przeciętną szczoteczkę tego typu, gdzieś ze środka cenowej skali w jakiej się mieszczą, możemy mieć pewność, iż będzie ona w stanie wykonać od około 8000 ruchów na minutę. Jak łatwo się domyślić, jest to zdecydowanie więcej aniżeli jesteśmy w stanie wykonać przy pomocy zwykłej szczoteczki. Sprawia to, że w razie potrzeby możemy skrócić czas szczotkowania, wciąż jednak otrzymując doskonałe efekty. Oczywiście niezwykle istotne jest również to, iż szczoteczka elektryczna lepiej radzi sobie z czyszczeniem zębów aniżeli zwykła szczoteczka. Dość dobrze radzi sobie z usunięciem przebarwień czy płytki nazębnej. Jedyne o czym musimy pamiętać decydując się na codzienne stosowanie szczoteczki elektrycznej, to nie dociskanie jej do zębów ze zbyt dużą siłą. Taka nieuwaga może skutkować bowiem przypadkowym podrażnieniem dziąseł, jak również uszkodzeniem szkliwa.

Szczoteczka soniczna

Lepszym rozwiązaniem jest szczoteczka soniczna. Budowa końcówki szczoteczki, jak również wykonywane przez nią ruchy, zapobiegają bowiem zbyt intensywnemu wycieraniu szkliwa oraz cofaniu się dziąseł. To jednak zdecydowanie nie jedyna zaleta szczoteczek sonicznych.

Przede wszystkim, używanie szczoteczki sonicznej to gwarancja jeszcze dokładniej wyczyszczonej jamy ustnej. Włosie tego typu szczoteczek wykonuje ruchy z prędkością dochodzącą do 96 000 ruchów na minutę. Obecnie, za najszybszą na polskim rynku i tym samym za najskuteczniejszą uznaje się szczoteczkę soniczną Seysso. Tym bardziej, że posiada ona aż trzy tryby szczotkowania, dzięki którym jej szybkość można z łatwością dostosować do potrzeb użytkownika. Więcej informacji po adresem: https://www.shop-dent.pl

Bardzo przydatny okazuje się być również zainstalowany w szczoteczkach sonicznych timer, który wyłącza szczoteczkę po dwóch minutach szczotkowania, czyli wtedy, gdy zęby są już czyste. Co więcej, timer daje nam również sygnał co 30 sekund, aby zmienić szczotkowaną ćwiartkę uzębienia. Będziemy zatem pewni, iż każdy fragment jamy ustnej jest faktycznie czysty. Ogromnym plusem szczoteczek tego typu są też akumulatory, które przy szczotkowaniu dwa  razy dziennie, są w stanie służyć nam bez ładowania nawet przez 6 tygodni.

 

Jak właściwie działają szczoteczki soniczne?

Niezwykle duża częstotliwość ruchów wymiatających, jakie wykonują szczoteczki soniczne, doprowadza do powstania zjawiska kawitacji. Tworzące się w ten sposób z pasty i śliny mikrobąbelki, dostają się do najbardziej trudno dostępnych przestrzeni między zębami oraz ogólnie w jamie ustnej. Dzięki temu składniki pasty mogą zostać dokładnie rozprowadzone nawet w tych miejscach, do których nie sięga włosie szczoteczki.

Decydując się na zakup szczoteczki sonicznej dobrej jakości, zyskujemy gwarancję dokładnego wyczyszczenia zębów i całej jamy ustnej. Przy jej pomocy pozbędziemy się zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych, a wygięta szyjka główki sprawia, że precyzyjnie umyjemy także zęby na samym tyle jamy ustnej i wszelkie mniej dostępne miejsca. Fakt, iż przy użyciu takiego narzędzia można dotrzeć do każdego zakamarka, jest szczególnie ważny dla osób noszących aparaty ortodontyczne, mosty czy też implanty. Dzięki takiej szczoteczce, każdy pozbędzie się płytki nazębnej i osadów, a także ograniczy gromadzenie się kamienia nazębnego.

Z przeprowadzonych testów wynika, że już po dwóch tygodniach stosowania szczoteczki sonicznej, poprawia się stan zdrowia dziąseł. To dlatego, że delikatnie masuje ona dziąsła, pobudzając w nich krążenie krwi i je wzmacnia.

Szczoteczka soniczna, poprzez generowanie bardzo silnych drgań, usuwa do 6 razy więcej płytki nazębnej niż zwykłe szczoteczki, przez co również jest naszym nieocenionym sprzymierzeńcem w usuwaniu wszelkich przebarwień z kawy czy herbaty. Dzięki temu, stosując ją regularnie, nasze zęby w krótkim czasie odzyskują swoją naturalną biel.

 

Którą więc wybrać szczoteczkę elektryczną czy soniczną?

Z pewnością, szczoteczka elektryczna jest znacznie lepszym wyborem aniżeli tradycyjna szczoteczka manualna. Zdecydowanie dokładniej czyści nasze zęby i daje nam większą gwarancję, iż składniki pasty docierają w większą ilość mniej dostępnych miejsc. Jeśli jednak zależy nam na perfekcyjnym wyczyszczeniu jamy ustnej, poprawie jej zdrowia oraz wygodzie, szczoteczka soniczna to bez wątpienia numer jeden. Urządzenia tego typu bez wątpienia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *