Kompleksowa pielęgnacja zniszczonych stóp

[REKLAMA]

Żyjemy czasach kultu ciała, w czasach, gdzie zadbany wygląd jest synonimem dobrego samopoczucia, atrakcyjności i zdrowego stylu życia. Mimo że wiele osób przykłada dużą uwagę do tego, co jest na zewnątrz, to często zapomina o tych zakrytych częściach ciała, jak stopy. Niestety ma to swoje konsekwencje, bowiem zaniechanie regularnej pielęgnacji stóp, może doprowadzić nie tylko do nieciekawych zmian estetycznych na ich powierzchni, ale i również do rozwoju poważniejszych schorzeń zdrowotnych. By tego uniknąć, warto raz na jakiś czas udać się na wizytę do podologa i sprawdzić ogólny stan swoich stóp.

Podologia – dziedzina poświęcona stopom

Podologia jest dziedziną obejmującą leczenie i diagnozowanie wielu zmian skórnych i płytki paznokciowej na stopie. Mimo że zawód podologa zajmuje się szczegółowym badaniem stopy i jej pobliskich tkanek, nie jest nauką medyczną, tylko kosmetologiczną. W 2015 roku podologia została oficjalnie wpisana do rejestru zawodów i nazwana zawodem paramedycznym. Do podologa przychodzą osoby borykające się z najróżniejszymi problemami stóp – zarówno z tymi widocznymi, jak i z tymi pozoru wyglądającymi dość niewinnie, jak na przykład małe brodawki czy kurzajki, które mogą się w szybkim czasie rozprzestrzeniać. Pomocnym zabiegiem w pozbyciu się takowych, uciążliwych znamion na stopach, będzie usuwanie brodawek Koszalin.

Usuwanie brodawek wirusowych 

W swoją przeglądarkę namiętnie wpisujesz hasło „usuwanie brodawek Koszalin”? Udaj się więc do dobrego podologa, który szybko rozprawi się z Twoim problemem! Odpowiedni fachowiec specjalizujący się w dziedzinie dolnych kończyn, potrafi szybko i skutecznie zdiagnozować problem oraz pozbyć się go, w bezbolesny sposób.

Gabinety podologiczne oferują swoje usługi osobom w każdym wieku; zarówno tym starszym, którzy mają większą tendencję do rogowacenia naskórka stóp, jak i tym młodszym, borykającym się na przykład  z problemem wrastającego naskórka. Częstymi klientami ów gabinetów są diabetycy, narażeni na częstsze problemy ze stopami, osoby cierpiące na nad potliwość lub te, posiadające bolesne nagniotki czy odciski. 

Dobry podolog bez trudu poradzi sobie z usunięciem brodawek wirusowych, unikając ich rozprzestrzeniania na cały obszarze stopy. Specjalista ten pomoże również tym, którzy cierpią na przewlekłe infekcje wirusowe, grzybicze czy bakteryjne oraz sprawnie i szybko usunie wszelkie zrogowacenia występujące w obrębie podeszwy stóp, czy płytek paznokciowych. 

Zabiegi podologiczne

Do ogólnych zajęć podologa należy naprawa i unieszkodliwienie:

 • brodawek wirusowych
 • infekcji grzybiczych
 • usuwanie kurzajek
 • wszelkich zrogowaceń
 • pękających pięt
 • nadmiernej potliwości
 • infekcje bakteryjnych
 • wrastających paznokci
 • paznokci rurkowatych
 • paznokci pogrubionych
 • odklejanie się płytki paznokciowej, inaczej zwanej onycholizą
 • oraz rekonstrukcja płytki paznokciowej

Zabiegi dla każdej stopy

Odwiedzenie gabinetów oferujących zabiegi podologiczne nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób borykających się z kurzajkami czy brodawkami oraz z nieestetycznymi i bolesnymi problemami paznokci. Jest również wskazane zupełnie profilaktycznie po zimowym okresie, kiedy to stopa chowana w ciężkim obuwiu jest dość popękana, a naskórek na niej zgrubiały. 

Właściwa pielęgnacja stopy oferowana przez dobrego podologa, doskonale przygotuje zniszczone stopy na odkrycie ich podczas nadchodzącego, letniego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *