Ogólnopolska konferencja “Autyzm w rodzinie – wyzwanie naszych czasów?”

[REKLAMA]

2 i 3 grudnia w Ośrodku Polanika w województwie świętokrzyskim odbędzie się m. in. Ogólnopolska Konferencja “Autyzm w rodzinie – wyzwanie naszych czasów?” w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Program dwudniowego wydarzenia skierowanego do rodzin zmagających się z autyzmem zapowiada się wyjątkowo interesująco.

Europejski Tydzień Autyzmu został zainicjowany przez Parlament Europejski. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na to schorzenie. Autyzm to zaburzenie trwające całe życie, ale jego objawy nie są stałe i zmieniają się wraz z rozwojem człowieka.

W związku z tym Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy Polanika przygotował dla rodziców ogólnopolskie wydarzenie “Autyzm w rodzinie – wyzwanie naszych czasów?”.

Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości rodziców w zakresie codziennego wychowywania i ćwiczenia z dzieckiem z autyzmem. Swoją wiedzą podzielą się m. in. mgr Maciej Oksztulski, doktorant prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, osoba ze spektrum autyzmu, Magdalena Wątrobińska, autorka bloga Autonomia, psycholog, Andrzej Szumowski, ojciec dziecka z autyzmem, Magda Brzeska, pomysłodawca serwisu Poradnik Autystyczny i autor bloga Deszczowy Chłopak czy Robert Adamczyk, psychoterapeuta z Ośrodka Polanika. Merytoryczna i praktyczna wiedza to tylko jedna z atrakcji. Organizatorzy przygotowali również wieczorne ognisko integracyjne dla rodziców, a w trakcie prelekcji całodniowe animacje dla dzieci. Dzieci z autyzmem wejdą również bezpłatnie po rezerwacji na basen Polanika.

3 grudnia w niedzielę odbędzie się również przejazd po ulicach Kielc pierwszym w Polsce autystobusem, czyli autobusem dla osób z autyzmem mającym uświadamiać społeczność o tym zaburzeniu. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

To nie koniec atrakcji. Podczas ogniska ze Świętym Mikołajem organizatorzy nagrodzą również zwycięzców w konkursie dla dzieci. W niedzielę odbędzie się wielki finał akcji bicia rekordu na największą liczbę kartek napisanych przez dzieci niepełnosprawne do Świętego Mikołaja – mówi Paulina Pięta, organizatorka wydarzenia, manager marketingu z Ośrodka Polanika.

 

Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z autyzmem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapisy są obowiązkowe do 28 listopada. Szczegóły: http://www.polanika.pl/ogolnopolska-konferencja-autyzm-rodzinie-wyzwanie-naszych-czasow/

Harmonogram konferencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *