Co kryją w sobie balsamy do ciała?

[REKLAMA]

Balsam do ciała to jeden z podstawowych kosmetyków, który mieści się nie tylko w kosmetyczce pań, ale i panów. W takich produktach znajdujemy mnóstwo składników. Czasami mamy problem z wyborem lub dziwimy się, że stosowany balsam nie działa tak, jak tego oczekujemy. Z czego to wynika?

Balsam do ciała – żadnych więcej tajemnic!

Każdy naturalny balsam do ciała zawiera w swoim składzie masło i oleje. To one mają największy udział procentowy w składzie. Spełniają kilka funkcji. Ich zadaniem jest nawilżanie i natłuszczanie oraz odżywianie. Taka baza sprawia, że balsam do ciała zatrzymuje wodę w skórze, zapewniając jej jędrność i gładkość.

W olejach i masłach zawarte są antyoksydanty, które chronią przed działaniem wolnych rodników oraz przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Nadają konsystencji tym produktom, ale i stanowią naturalne konserwanty o właściwościach antyseptycznych i przeciwbakteryjnych.

Pozostałe składniki naturalnych balsamów, to te aktywne, a tu paleta do wyboru jest całkiem duża. Są to olejki eteryczne, witaminy, ekstrakty owocowe i ziołowe. Mogą one wszystkie występować razem lub w składzie balsamu będą tylko niektóre z nich. Wszystko zależy od tego, jakie działanie oferuje dany produkt.

W tradycyjnych balsamach, tych kupowanych chociażby w marketach, trudno będzie nam uniknąć wielu innych substancji. Wśród nich znajdziemy konserwanty, aromaty, barwniki, a także parabeny, oleje mineralne, ftalany, SLS i SLES oraz PEG i PPG. Czy to oznacza, że zdecydowana większość rynkowych produktów nie jest dla nas? Niekoniecznie. Sęk w tym, by wybierać te możliwie naturalne. Unikać wymienionych powyżej związków, na rzecz obecności tych bezpiecznych. Im więcej ich będzie, tym lepiej.

Jak dobierać balsam do ciała?

Regeneracja, nawilżanie, ujędrnianie, wygładzanie, łagodzenie podrażnień, walka z cellulitem? Każdy z nas ma inne potrzeby. Balsam do ciała powinien być dopasowany do wieku, kondycji skóry, oczekiwań, jakie mamy wobec takiego produktu, ale i sposobu działania oraz aplikacji. Innych związków potrzebuje skóra sucha i szorstka, ta skłonna do podrażnień i problematyczna, a odmiennych – przetłuszczająca się. Im skrupulatniej wybierzemy balsam do ciała, tym lepsze efekty przyniesie jego stosowanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *