Osocze bogatopłytkowe – odmładzanie w zgodzie z naturą

[REKLAMA]

Atrakcyjny wygląd i zadowolenie ze swojego odbicia w lustrze, często przekłada się na udane życie towarzyskie oraz niejednokrotnie zawodowe. Nie da się zaprzeczyć stwierdzeniu, że zadbane osoby budzą większe zaufanie i sympatię. Wiele kobiet i mężczyzn, którzy korzystają z usług klinik medycyny estetycznej nie zdaje sobie sprawy, że preparaty wykorzystywane do zabiegów upiększających, nie zawsze są pozyskiwane w sztuczny sposób – istnieją kuracje, do których można wykorzystać np. krew własną pacjenta.

Jednym z takich zabiegów, bazującym na osoczu bogatopłytkowym, jest tzw. wampirzy lifting, dostępny w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Na czym dokładnie polega metoda ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym i kto będzie najbardziej zadowolony z jej efektów?

Osocze bogatopłytkowe w hołdzie urody – Twoja krew może Cię upiększyć!

Krew jest nie tylko życiodajnym płynem, który wypełnia nasze żyły i tętnice, ale też eliksirem młodości, niwelującym zmarszczki, oznaki zmęczenia i odwodnienia starzejącej się skóry. Preparat PRP (Platelet Rich Plasma)  stanowi koncentrat płytek krwi w małej ilości osocza i znajduje zastosowanie m.in. w mezoterapii igłowej twarzy (ostrzykiwaniu skóry). Specjalista dokonuje iniekcji (wkłuć) preparatu w okolice oczu, nosa, czoła lub ust (tam, gdzie konieczne jest nasilenie procesów regeneracji skóry). Znieczulenie miejscowe za pomocą kremu lub maści oraz system chłodzący Zimmer zwiększają komfort pacjentki podczas zabiegu. Cała procedura trwa maksymalnie 25 minut (mniej więcej tyle, aktywne są w osoczu płytki krwi, z tego względu musi być podane zaraz po odwirowaniu).

Naturalne składniki pozyskiwane z krwi własnej pacjenta (a dokładnie z żyły odłokciowej), sprawiają, że z zabiegu odmładzającego osoczem PRP, mogą korzystać nawet osoby z bardzo wrażliwą i delikatną skórą, skłonną do alergii. Wysoka efektywność mezoterapii osoczem bogatopłytkowym sprawia, że tzw. wampirzy lifting, jak potocznie określa się tą terapię, cieszy się niesamowitym zainteresowaniem, ze strony wielu pacjentek klinik medycyny estetycznej. Metoda ta przynosi najlepsze rezultaty u pań w wieku 35-55 lat.

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP HD – zalecenia przed i pozabiegowe

Jak należy przygotować się do terapii odmładzającej osoczem bogatopłytkowym PRP? Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga szczególnych przygotowań (specjalista czyści i zdezynfekuje skórę przed iniekcją preparatu). Jeśli chodzi o zalecenia po wykonaniu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, należy starać się nie dotykać skóry oraz stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną UV (kremy z filtrem SPF 50) przez miesiąc. W ciągu tygodnia od zabiegu niewskazany jest także intensywny wysiłek fizyczny, korzystanie z sauny, łaźni, basenu.

Rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym – kto nie powinien korzystać z zabiegu?

Dużym atutem liftingu twarzy bez skalpela są naturalne, długo utrzymujące się rezultaty – twarzy wygląda na wypoczętą, zregenerowaną, wyraźnie odmłodzoną, bez groteskowego efektu, co ma ogromne znaczenie dla pacjentek ceniących sobie naturalność. Istnieją nieliczne przeciwwskazania do terapii osoczem, a są to:

  • ciąża,
  • aktywna opryszczka,
  • posocznica,
  • choroby nowotworowe,
  • stany zapalne skóry,
  •  przewlekłe schorzenia wątroby,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Twoja skóra straciła elastyczność oraz gęstość, zauważyłaś zmarszczki, bruzdy i martwi Cię coraz mniej wyraźny owal twarzy? Innowacyjny zabieg z osoczem bogatopłytkowym, to idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Preparat PRP nie tylko zahamuje proces starzenia się skóry, ale cofnie już powstałe, negatywne zmiany, mobilizując fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Jeśli chcesz zdobyć jeszcze więcej informacji na temat wampirzego liftingu, koniecznie odwiedź stronę internetową:  https://bienkowscyclinic.pl/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *