Zdrowe napoje

[REKLAMA]

Jaki jest najważniejszy składnik diety każdego człowieka? Oczywiście płyny. Dla zachowania prawidłowej pracy swojego organizmu, powinniśmy przyjmować dziennie około 1,5 do 2 litrów płynów. Ilość ta proporcjonalnie zwiększa się wraz ze wzrostem temperatury. Dlatego, latem wypijamy nawet do 4 litrów płynów dziennie. Co należy pić, aby nasze ciało zostało jak najlepiej nawodnione?

Soki

Większość z nas lubi soki owocowe. Niewiele osób jednak wie, które soki są dobre, a których należy unikać. Co więcej, bardzo mała liczba osób potrafi rozróżniać soki od napojów i nektarów. Sama etykieta, na której napisano 100% sok, nie oznacza jeszcze że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości. Większość dostępnych w sklepach soków, to soki wyprodukowane z soków zagęszczonych. Co to sok zagęszczony? Jest to koncentrat, uzyskany poprzez pozbycie się wody i pozostawienie samej esencji. Na dalszym etapie produkcji, esencja jest ponownie rozrzedzana wodą, aż do uzyskania odpowiedniej gęstości soku. Mimo że taki sok nie jest dosładzany, to jednak nie zawiera prawie żadnych witamin, które zostają usunięte wraz z obecną w nim, naturalną wodą. Kupujmy więc soki naturalne, świeżo wyciskane lub samodzielnie takie soki produkujmy.

Woda

Podstawa diety każdego z nas – woda najbardziej naturalny i bezpieczny dla organizmu płyn. Wybierając wodę, kupujmy tę mineralną, a nie źródlaną. Bardzo ważna jest również zawartość minerałów i ich skład, który powinien być dopasowany do naszej diety i zapotrzebowania na składniki odżywcze.

2 thoughts on “Zdrowe napoje”

  1. woda mineralna + cytryna + miód = najlepszy i najtańszy izotonik sam cwicze na silowni i moge go polecic w 100%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *