Czym wyróżnia się profesjonalny stomatolog?

[REKLAMA]

Profesjonalny stomatolog leczy zęby bezboleśnie, używa najlepszych materiałów, dysponuje sprzętem najnowszej generacji, takim jak mikroskop i niestety dużo kosztuje.

Ponieważ stawia przede wszystkim na profilaktykę jamy ustnej, gdy trafimy do niego pierwszy raz i zajmie się naszymi zębami, wkrótce będziemy odwiedzać gabinet tylko w celu zrobienia przeglądu.

Na zębach nie należy oszczędzać, bo im większe zaniedbania, tym większe koszty: od leczenia kanałowego, przez protezy zębowe, po implanty. Najlepsze wypełnienia, mikroskop, precyzyjne wiertła, za to wszystko płacimy, gdy powierzamy zęby profesjonalnemu stomatologowi.

Profilaktyka przede wszystkim

Dentysta przed przystąpieniem do borowania zaleci wizytę u higienistki, która wykona zabieg pozbywania się kamienia nazębnego, a także sprawdzi, które miejsca na zębach pokryte są płytką bakteryjną. Zaleci odpowiednią technikę przykładania szczoteczki elektrycznej do zębów, blisko dziąseł, gdzie często robi się próchnica z powodu nieprawidłowej higieny. Ważnym elementem jest nitkowanie zębów nie tylko tam, gdzie pozostają resztki pokarmu, ale między wszystkimi stycznymi. Ostatnim etapem jest płukanie zębów irygatorem.

Kiedy wykonać rtg u dentysty?

 Dentysta zaleci rentgen, gdy chce sprawdzić, czy są zawiązki wszystkich stałych zębów u dziecka, przed resekcją zęba. Jest to wskazania dla ortodonty, czy ma zostawić przestrzeń na stały ząb, a może wręcz przeciwnie, ściągnąć je, bo ząb nie wyrośnie. Takie badanie to pantomogram. Aparat na zęby możemy założyć u dziecka, któremu wyrosły wszystkie stałe zęby. Najdroższy jest aparat porcelanowy, który jest praktycznie niewidoczny, a nawet stał się modny.

Stomatolog dziecięcy musi mieć nie tylko umiejętności i doświadczenie w leczeniu zębów, ale również odpowiednie podejście. Powinien szczerze mówić, jeśli dziecko może odczuć dyskomfort, na przykład podczas podawania znieczulenia. Nie powinien też zapominać o nagrodzie za dzielność, np. naklejkach, kolorowankach lub lizaku na bazie ksylitolu, który nie tylko nie powoduje próchnicy, ale jeszcze jej zapobiega. W profesjonalnej klinice dentystycznej możemy leczyć się u stomatologa, ortodonty i chirurga, a także wstawić implanty zębowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *