Dlaczego warto profilaktycznie korzystać z usług dentysty?

[REKLAMA]

Wielu z nas niechętnie odwiedza gabinet stomatologiczny, jeśli nie boli ząb bądź nie pojawiają się inne problemy związane z jamą ustną. Powodem jest fakt, iż wizyta u stomatologa niesłusznie kojarzona jest z bólem. Tymczasem nowoczesna stomatologia pozwala wyeliminować uczucie bólu podczas leczenia. Co więcej, zabiegi profilaktyczne są praktycznie bezbolesne w swojej naturze.

Zanim będzie za późno

Stomatolodzy zalecają, aby odwiedzać ich gabinety minimum raz na pół roku. Pozwoli to przede wszystkim wykryć nawet bardzo wczesną próchnicę i wdrożyć odpowiednie leczenie, dzięki któremu często nawet nie trzeba otwierać zęba, a tym samym oczyszczać go i borować. Jeśli jednak zaniedbamy problem, wkrótce może okazać się, że czeka nas nie tylko bolesne, ale i bardzo kosztowne leczenie kanałowe.

Problemy próchniczne rozwijają się bowiem bardzo szybko, jednak z drugiej strony niemal niezauważalnie. Zaawansowana próchnica daje o sobie znać, gdy boli nas ząb, lecz wtedy jest już o wiele za późno na działania prewencyjne. Konieczna jest wizyta u dentysty,  który oczyści ząb i założy wypełnienie. Dzięki częstym wizytom u stomatologa możemy również szybko zareagować, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy z dziąsłami.

W drodze po piękny uśmiech

Profilaktyka jamy ustnej sprowadza się również do tego, aby pozbyć się osadów, kamienia nazębnego czy przebarwień na zębach. Po przeprowadzeniu kilku prostych i niezbyt kosztownych zabiegów może okazać się, że drogie wybielanie zębów wcale nie jest konieczne. Co więcej, dzięki usuwaniu kamienia, piaskowaniu i fluoryzacji możemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust, którego przyczyną często są zalegające w jamie ustnej bakterie, dla których zaś pożywką są resztki jedzenia.

Piękny, a co najważniejsze zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. Poprzez prewencyjne wizyty u lekarza stomatologa możemy uzyskać oszałamiający efekt. Gdy wszystkie zęby są wyleczone, można zająć się ich regulowaniem, oczyszczaniem czy wybielaniem. Wszystko po to, aby osiągnąć efekt hollywoodzkiego wręcz uśmiechu, który doda nam pewności siebie.

Zdrowe zęby to zdrowe ciało

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że zdrowy, piękny uśmiech to nasza wizytówka. Niestety, nie tak łatwo jest sobie uzmysłowić, że można go osiągnąć tylko dzięki częstym wizytom u lekarza stomatologa. Co więcej, chore zęby często bywają przyczyną ogólnych stanów zapalnych występujących w organizmie. Czasami może okazać się, że częsty ból głowy ma swoją przyczynę właśnie w chorych zębach. W najgorszym przypadku stan zapalny miazgi zębowej może doprowadzić do sepsy, która jest śmiertelnie niebezpieczna.

Warto o tym pamiętać, ponieważ chore zęby nie zawsze bolą i nie zawsze dzięki temu wiemy, że pora odwiedzić dentystę. Tylko wizyty profilaktyczne dają pewność, że nasza jama ustna ma się dobrze i nie występują problemy ani z zębami, ani z dziąsłami, które również mogą być przyczyną wielu schorzeń. Warto więc odwiedzać dentystę minimum raz na pół roku, a w razie potrzeby oczywiście także i częściej.

Artykuł powstał we współpracy z frankowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *