Artykuły stomatologiczne – jakie produkty wybierać?

[REKLAMA]

Stan zdrowia naszej jamy ustnej ma niewiarygodnie duży wpływ na kondycję naszego organizmu. Często zaniedbane uzębienie może prowadzić do poważnych chorób, których człowiek nie jest do końca świadomy.

Choroby te często wynikają ze złych nawyków żywieniowych lub niekontrolowania formy naszych zębów.

Choroby jamy ustnej

Wiele poważnych chorób ma swój początek właśnie w jamie ustnej. Pomijając próchnicę, która staje się wręcz chorobom cywilizacyjną w Polsce, ludzie zwyczajnie lekceważą bóle zęba, czy dziąseł, wybierają się do dentysty w ostateczności. Jednak nieleczona, wspomniana wcześniej próchnica lub zwykły ból dziąseł może mieć poważne konsekwencje. Zgromadzone w ubytkach zębów bakterie i toksyny mogą przemieszczać się w głąb organizmu siejąc totalne spustoszenie. Potrafią powodować w najłagodniejszym wypadku bóle gardła, głowy, czy doprowadzić do anginy, a te poważniejsze doprowadzać do nowotworów jamy ustnej lub wrzodów żołądka, które również powodowane są niedbalstwem.

Jak dbać o zęby?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór artykułów stomatologicznych. Jak jednak wybrać odpowiednie produkty do swoich potrzeb? Pasty do zębów to nie wszystko. Odpowiednia szczoteczka do zębów to podstawa. Jeśli mamy problem z wrażliwością dziąseł, które często krwawią powinniśmy wybrać szczoteczkę z miękkim włosem. Jeśli nie odczuwamy bólu i posiadamy niezbyt wrażliwą płytkę nazębną, powinniśmy wybrać twarde włosie. Również u dzieci regularne szczotkowanie powinno zaszczepiać się od pierwszego ząbka. Dużą popularnością cieszą się elektryczne szczoteczki dla dzieci, które występują w wielu ciekawych wzorach i kolorach, zaciekawiając dziecko i przynosząc frajdę ze szczotkowania. Warto zaopatrzyć się w płyny do płukania jamy ustnej oraz systematycznie używać nici dentystycznej, w celu usuwania resztek jedzenia. Ważne są również okresowe wizyty u stomatologa, nawet jeśli są to tylko spotkania kontrolne. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli nasze zęby są poszarzałe warto zaopatrzyć się również w wybielające pasty, które nadadzą zębom nowego blasku.

Systematyczność profilaktyczno-higieniczna to podstawa w dbaniu o zęby. To nie tylko zaowocuje pięknym uśmiechem, ale będzie dobrą inwestycją w samopoczucie naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *