Dlaczego warto wybrać implanty zębowe?

[REKLAMA]

Prawdopodobnie zauważyłeś poważną zmianę w diecie i nawykach żywieniowych po nałożeniu protez.

Utrudniają dokładne przeżuwanie żywności, a niektóre twarde lub żucia pokarmy są prawdopodobnie całkowicie wyeliminowane, ponieważ proteza nie radzi sobie z nimi.

Dobre gryzienie

Protezy nie pozwalają ugryźć z taką siłą jak w przypadku naturalnych zębów. W przeciwieństwie do zębów nie są ukorzenione w kości szczęki. Implanty zębowe mają jednak tytanowy słupek, który zajmuje miejsce korzenia zęba. Wszystkie cztery implanty są zakotwiczone w naszej szczęce, możemy gryźć znacznie większą siłą niż to możliwe przy pomocy protez. Dzięki temu możemy wzbogacić dietę, aby ponownie włączać wszystkie swoje ulubione pokarmy.

 Życie bez wstydu

Mając cztery implanty dentystyczne, możemy czuć się dumni ze swojego pięknego uśmiechu. Czy czułeś kiedyś, że Twoje protezy przesuwają się lub zmieniają pozycję w ustach, gdy się uśmiechasz, rozmawiasz lub jesz? Utrata zębów nie jest czymś, czego można się wstydzić, ale trudno nie czuć zakłopotania, gdy zęby wyraźnie poruszają się w naszych ustach.

Znów tytanowe słupki, które utrzymują implanty zębów na miejscu, sprawiają, że czujemy się bardziej komfortowo. Możemy pewnie się uśmiechać, mówić bez zakrywania ust, jeść, co tylko chcemy. Wszystkie cztery implanty pozostają na swoim miejscu.

Stałe rozwiązanie

To, jak często trzeba będzie zmieniać lub naprawiać protezę, zależy od pacjenta, ale ostatecznie jest to konieczność. Łatwo jest upuścić śliskie protezy podczas czyszczenia i mogą się one roztrzaskać w zlewie lub na podłodze, wyłożonej kafelkami. Nawet jeśli uda się nam uniknąć tego rodzaju uszkodzenia, protezy będą stopniowo się niszczyć. Implanty stomatologiczne chronią przed utratą masy kostnej i zmianą kształtu twarzy.

Takie implanty nie muszą być wyjmowane i czyszczone. Czyścimy je tak samo jak naturalne zęby, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia. Przy należytej staranności powinny przetrwać całe życie. Zapewniają również brak stymulacji kości szczęki, co pomaga zachować masę kości i zapobiega zmianie kształtu twarzy.

Często pacjenci, którzy mają już protezy, obawiają się, że nie mogą mieć już implantów. Jednak implanty są idealnym rozwiązaniem dla wielu pacjentów z protezami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *