Jak działa szczoteczka soniczna?

[REKLAMA]

Szczoteczka soniczna to unowocześniona wersja klasycznej szczoteczki elektrycznej. Jej działanie polega na delikatnym usuwaniu zabrudzeń i przebarwień z powierzchni zębów poprzez ruchy wymiatające. Szczoteczka działająca w technologii sonicznej jest bezpieczniejsza dla szkliwa, jednocześnie skutecznie likwiduje płytkę nazębną oraz wzmacnia stan zdrowia dziąseł. Może działać w różnych trybach wspomagających proces szczotkowania.

Czym wyróżniają się szczoteczki soniczne?

Często różnicę widać już w wyglądzie. Standardowo szczoteczki elektryczne mają okrągłe główki.  Natomiast szczoteczki soniczne przypominają szczoteczki manualne z podłużnymi główkami. Przykłada się je do zębów tak samo jak manualne i szczoteczka wykonuje ruch wymiatający. Stomatolodzy zalecają mycie zębów właśnie taką techniką.

 

Na czym polega technologia soniczna?

Zwykła, obrotowa szczoteczka elektryczna wykonuje od 8 tysięcy ruchów na minutę. Wydaje się dużo, jednak szczoteczka soniczna porusza się kilkadziesiąt tysięcy razy na minutę (w zależności od modelu i trybu pracy), w wyniku czego dochodzi do zjawiska kawitacji (przemiany cieczy w gaz). Tworzy się tak zwana „chmura mikrobąbelków”, która dynamicznie przepływa dystrybuując aktywne składniki pasty i usuwając bakterie. Dzięki temu szczoteczka soniczna zapewnia dokładniejsze wyczyszczenie i odświeżenie zębów w krótszym czasie, docierając nawet do najbardziej trudnych do umycia miejsc.

 

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Szczoteczka soniczna uzyskała certyfikat amerykańskiej kontroli jakości FDA, który jest dowodem jej bezpiecznego działania. Oficjalna aprobata ze strony urzędu konsumenckiego wzmocniła zainteresowanie tym produktem. Warto zastanowić nad kupnem renomowanego modelu w sklepie specjalizującym się w sprzedaży szczoteczek sonicznych, by mieć pewność jakości szczoteczki.

Jednym z najważniejszych parametrów, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki sonicznej jest jej prędkość – ilość ruchów wykonywanych na minutę. Jedną z najszybszych szczoteczek dostępnych na polskim rynku jest model SEYSSO Professional. Włosie tej szczoteczki porusza się z prędkością 48 000 ruchów na minutę, co zapewnia efektywne czyszczenie powierzchni zębów oraz przestrzeni międzyzębowych, co często jest nieosiągalne dla klasycznych szczoteczek. Ze względu na wysoką skuteczność szczoteczka SEYSSO Professional polecana jest dla osób noszących aparaty ortodontyczne, implanty i mosty, ale także dla każdego kto pragnie mieć zdrowe i czyste zęby. Oprócz funkcjonalności, szczoteczka SEYSSO Professional zachwyca eleganckim designem z przyjemną w dotyku powłoką zapobiegającą wyślizgiwaniu się podczas szczotkowania zębów. Tańszym wariantem jest szczoteczka SEYSSO Basic, która zapewnia optymalną higienę jamy ustnej w trybie Clean – 41 000 ruchów na minutę. Może działać także na niższych trybach – Soft lub Massage – 31 000 ruchów na minutę. Szczoteczki soniczne SEYSSO wyróżnia także to, że zamontowano w nich wyjątkowo pojemne akumulatory. Litowo-jonowy akumulator dostarcza szczoteczce odpowiedniej mocy aż do 6 tygodni, przy użytkowaniu 2 razy dziennie.

 

Czy ze szczoteczki sonicznej może korzystać dziecko?

Szczoteczki soniczne mogą być również stosowane przez dzieci już od pojawienia się pierwszego ząbka, jednak należy dokonać odpowiedniego wyboru modelu, zaprojektowanego dla najmłodszych użytkowników. Dobrym modelem dla dziecka będzie szczoteczka soniczna SEYSSO Baby.  Posiada małą i zaokrągloną główkę z delikatnymi włóknami. Łagodnie szczotkuje ząbki, zapewniając efektywne oczyszczanie. 2-minutowy BabyTimer pozwala w przyjazny sposób wykształcić prawidłowe nawyki mycia ząbków. Lekka i ergonomiczna rękojeść pomoże rodzicom wspólnie z dzieckiem wykonywać odpowiednie ruchy szczoteczką. Podświetlana końcówka spodoba się każdemu maluchowi. W zestawie ze szczoteczką SEYSSO Baby znajdują się 2 wymienne końcówki dostosowane do wieku dziecka (więcej informacji tutaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *