Jazda na rolkach a odchudzanie – przyjemny sposób na poprawę kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów

[REKLAMA]

Jazda na rolkach a odchudzanie – co łączy tę aktywność ze zrzucaniem zbędnych kilogramów? Bez wątpienia wiele osób uparcie poszukuje sprawdzonego sposobu na odchudzanie. W sieci znaleźć można diety „cud”, które mają pomóc zgubić zbędne kilogramy. Faktem jest natomiast, że trzeba dać sobie także coś od siebie. Bez wątpienia dieta jest bardzo ważna, ale liczy się również aktywność fizyczna. Jednak nie każdy lubi spędzać długie godziny na siłowni czy biegać po bieżni, co również obciąża stawy. Może by tak połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać znacznie inne aktywności? Czemu nie, zwłaszcza że sprawdzi się tu jazda na rolkach, która nie tylko odchudza, ale niesie w sobie również wiele innych korzyści zdrowotnych.

Jazda na rolkach a odchudzanie, czyli skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej

Jazda na rolkach to znakomity sposób na odchudzanie. Godzina ów jazdy pozwala spalić nawet do 700 kcal. Regularna jazda pozwala w związku z tym szybko pozbyć się zbędnych kilogramów. Zwłaszcza wówczas, kiedy taka osoba jednocześnie będzie trzymała się zdrowych nawyków żywieniowych. Wystarczy trenować w taki sposób dwa lub trzy razy w tygodniu, trzymając podczas jazdy tętno na stosunkowo stałym poziomie w okolicach 60-70% tętna maksymalnego. W większości przypadków to około 130 uderzeń na minutę.

Poprawa kondycji

Niemal każda aktywność fizyczna korzystnie wpływa na zdrowie. Nie inaczej jest w przypadku jazdy na rolkach. Należy ona do ćwiczeń kardio. Aeroby to natomiast ćwiczenia, które wzmacniają serce i dobrze wpływają na funkcjonowanie układu krążenia. Mocniejsze serce lepiej pompuje krew i dostarcza tlen do tkanek organizmu. To z kolei poprawi kondycję – organizm wolniej się męczy i ma więcej energii. Nie zapominajmy również, że jazda na rolkach to aktywność uprawiana na świeżym powietrzu. Zawsze taki trening przekłada się na lepsze dotlenienie organizmu niż w zamkniętych pomieszczeniach.

Jazda na rolkach odpręża

Jeżdżenie na rolkach to aktywność dla każdego. Poruszać się w ten sposób może każdy bez względu na płeć i wiek, choć na rolkach jeżdżą głównie młode kobiety. Ryzyko kontuzji jest tu niewielkie, o ile rolkarz opanował technikę jazdy. Zwłaszcza w przypadku, kiedy porusza się po ulicach i chodnikach, a nie parkowych alejkach.

Sama jazda na rolkach również odpręża. To dobry sposób na oderwanie się od obowiązków i spraw codziennych. Osoba oddająca się takiej aktywności poprawi swoje samopoczucie i wyniesie z tego inne korzyści dla zdrowia.

Jeśli dodamy do tego fakt, że rolki rozwijają mięśnie nóg i pośladków, a także poprawiają koordynację ruchową, nie ulega wątpliwości, że to aktywność, której warto przyjrzeć się bliżej. Zwłaszcza że wielkimi krokami zbliża się lato. To optymalna pora roku do tego, aby założyć rolki i zacząć pokonywać coraz to dłuższe dystanse. Co istotne, na rolkach można odbyć nie tylko trening wytrzymałościowy, ale i szybkościowy. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, a jazda na rolkach to bez wątpienia niezwykle przyjemny sposób na odchudzanie i dobrą kondycję. Nie warto zwlekać, a wręcz przeciwnie – rolki założyć jeszcze dziś.

1 thoughts on “Jazda na rolkach a odchudzanie – przyjemny sposób na poprawę kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *