Jak powinna wyglądać prawidłowa dezynfekcja narzędzi w gabinecie stomatologicznym

[REKLAMA]

W niektórych miejscach pracy dbałość o kwestie higieniczne jest szczególnie ważna. Z taką sytuacją mamy do czynienia właściwie w każdej placówce medycznej, również w gabinetach stomatologicznych. Jakie kroki należy wdrożyć, żeby nie dopuścić do transmisji bakterii, wirusów i innych czynników, zagrażających zdrowiu pacjentów i pacjentek?

Jak zadbać o prawidłową sterylizację i dezynfekcję narzędzi stomatologicznych?

Należy zdawać sobie sprawę, że pełna funkcjonalność preparatu do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych rozwija się dopiero po pewnym czasie. Producenci informują, jak długo należy daną substancją oddziaływać na sprzęt, żeby pozbyć się wirusów, bakterii, drożdży itp. Zaawansowane rozwiązania działają tak sprawnie, że już po kilkudziesięciu sekundach lub po kilku minutach przyrząd jest gotowy do działania i nie stanowi zagrożenia dla pacjenta/pacjentki.

Oprócz dobrania właściwych preparatów do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych w sklepie online, powinniśmy również zatroszczyć się o kompleksowy plan działania. Dezynfekcja i sterylizacja to czynności, które należy traktować jak rutynę, tzn. wykonywać je w odpowiednim momencie i oddelegować do tego zadania konkretnych pracowników i pracowniczki. W ten sposób można:

  • zapobiec ewentualnym przeoczeniom i pomyłkom
  • usprawnić funkcjonowanie gabinetu.

Gdzie kupować płyny do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych?

Na rynku znajdziemy sporo sklepów online, oferujących środki i preparaty do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych. Nie wszystkie są jednak dobrze zaopatrzone. Idealnie byłoby, żeby takie miejsce oferowało również narzędzia, akcesoria oraz materiały do leczenia i działań profilaktycznych. Dzięki temu uda się nam zaoszczędzić czas na zakupach i w jednym miejscu zaopatrzymy się w większość potrzebnych wyrobów. Takie kompleksowe podejście do zaopatrzenia gabinetu stomatologicznego proponuje m.in. sklep Predent. W dobrze zaopatrzonych, sprawdzonych miejscach znajdziemy płyny do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych, które dodatkowo chronią narzędzia przed korozją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *