Krem do twarzy z filtrem – kosmetyk tylko na lato?

[REKLAMA]

Kremy do twarzy z filtrem kojarzą się z wakacjami, słońcem i latem. Ich zadaniem jest chronić wtedy naszą cerę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Wiele kobiet uważa, że wraz z pierwszymi pochmurnymi dniami kremy z filtrem można schować głęboko do kosmetyczki, a zimą zapomnieć o nich całkiem. Czy faktycznie tak jest?

Kiedy używać kremów z filtrem?

Kremy do twarzy z filtrem SPF powinny być używane przez cały rok. Zalicza się je do podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych nie tylko latem, ale i jesienią, zimą i wiosną. Wynika to z tego, że promieniowanie UV działa na cerę, nawet jeśli słońce chowa się za chmurami. Co więcej, zimą jest ono jeszcze silniejsze i groźniejsze. Jest to efektem tego, że przez chmury przebija się przede wszystkim promieniowanie UVA, które wnika do głębokich warstw skóry i powoduje w nich spustoszenie.

Dlaczego warto używać kremów do twarzy z filtrem?

Przez cały rok na skórę działają aż 3 rodzaje promieniowania słonecznego: UVA, UVB i UVC. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie działa na cerę niezwykle niekorzystnie. Rezultatem zazwyczaj są zaczerwienienia, przyspieszone procesy starzenia się naskórka, utrata zdrowego wyglądu, niszczenie naturalnych włókien kolagenowych, a przez to mniejsza gładkość i elastyczność naskórka. Słońce sprawia także, że skóra twarzy jest ciężka, przesuszona, narażona na przebarwienia i rozszerzone naczynka. Aby chronić cerę przed ubocznymi skutkami promieniowania UV, należy stosować kremy z filtrem. Ich zadaniem jest blokowanie dostępu promieni do głębokich warstw skóry i ich ochrona.

Jaki krem do twarzy z filtrem wybrać?

Drogeryjne półki uginają się pod propozycjami kremów do twarzy. Nie brakuje na nich również preparatów zapewniających ochronę przeciwsłoneczną. Posiadają one różne właściwości, a także różny zakres ochrony. Nie wiesz, jaki wybrać? Kieruj się naszymi propozycjami!

Posiadaczki cery normalnej, mieszanej, suchej, tłustej lub z lekkimi zmarszczkami, prowadzące normalny tryb życia i niepracujące na świeżym powietrzu mogą sięgać po kremy z filtrem do 15 do 30 SPF. Bezpiecznie możesz stosować je w codziennej pielęgnacji. Jeśli na co dzień wykonujesz makijaż, to sięgaj po preparaty o formule lekkiej, matującej, nadającej satynowe wykończenie i szybko się wchłaniające. Takie działanie zapewniają, chociażby kremy do twarzy, które znajdziesz na https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-twarz-kremy. Przeglądając drogeryjne propozycje, miej na uwadze, że im więcej masz lat, tym ochrona powinna być wyższa. O ile 20-latki mogą stosować kremy 15 SPF, to po 35 roku życia właściwą ochroną będą przeciwsłoneczne kremy do twarzy 30 SPF. Pamiętaj, że przeciwsłoneczne kremy z filtrem nie aplikuje się na noc – skóra nie ma bowiem wtedy kontaktu ze słońcem.

Krem do twarzy z filtrem 50 SPF

Wśród kremów do twarzy na pewno zauważysz też preparaty oferujące najwyższą możliwą ochronę, czyli filtr 50 SPF. Po takie specyfiki powinno się sięgać, jeśli posiada się skórę wyjątkową wrażliwą i problematyczną. Kremy z wysokim filtrem to także obowiązek przy bardzo jasnej, porcelanowej cerze, skórze naczynkowej oraz ze znamionami, a także jeśli obowiązki zawodowe wymagają częstego przebywania na świeżym powietrzu. Kremy do twarzy SPF 50 powinny być aplikowane na twarz, jeśli boryka się objawami fotouczulenia lub poparzenia słonecznego. Rekomenduje się także ich używanie po niektórych zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *