Leczenie wrastających paznokci – kostka Arkady

[REKLAMA]

Jeżeli bezskutecznie zmagasz się z problemem wrastających paznokci, wówczas warto wybrać się do podologa. Jest to specjalista, który profesjonalnie zajmuje się stopami. Warto z nim skonsultować takie dolegliwości, jak wrastający paznokieć, modzele, odciski czy paznokcie zmienione chorobowo.

Jak rozpoznać, że nasze paznokcie wrastają?

Wrastający paznokieć u stopy można dość łatwo rozpoznać. Pierwszym objawem jest dyskomfort w czasie chodzenia, jednak po zignorowaniu tego objawu można zauważyć nasilającą się bolesność, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wrastania paznokcia, a w niektórych przypadkach także krwawienie i ropną wydzielinę. Przyczyną wrastania paznokci może być nieprawidłowy sposób obcinania paznokci, zbyt wąskie buty, urazy paznokci i wału okołopaznokciowego. Wrastające paznokcie mogą też występować u osób z nadwagą oraz u osób uprawiających sporty, które obciążają stopy.

Jak można leczyć wrastające paznokcie?

Sposobów leczenia wrastających paznokci jest wiele. Są to: plastyka wałów okołopaznokciowych, kostka Arkady wrocław, klamry ortonyksyjne czy zabiegi chirurgiczne, po których jednak problem często powraca.

Na czym polega zabieg kostką Arkady?

Kostka Arkady to specjalne urządzenie, dzięki któremu można wyleczyć problem wrastających paznokci. Ze względu na ból w czasie zabiegu, jest on przeprowadzany w znieczuleniu, jednak efekty leczenia są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zabieg kostką Arkady polega na odkształceniu płytki paznokcia, a następnie skierowaniu jej na prawidłowy tor wzrostu oraz utrwaleniu tego toru przy użyciu specjalnej żywicy. Zabieg ten może być stosowany u osób, u których wystąpił duży stan bolesny, na przykład połączony z wysiękiem ropnym.

Zabieg kostką Arkady jest nowoczesną metodą leczenia wrastających paznokci. Efekty widoczne są najczęściej po pierwszym zabiegu, jednak pacjenci powinni regularnie kontrolować stan paznokci u podologa. W niektórych sytuacjach wskazany będzie zanieg korygujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *