Maseczka do twarzy: czym kierować się przy ich wyborze i jak często je stosować?

[REKLAMA]

Maseczki do twarzy cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród pań, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej produktów tego rodzaju. Maseczka nie tylko pomaga w oczyszczeniu czy nawilżeniu skóry; wiele kobiet traktuje jej nałożenie jako zabieg relaksujący. Czym jednak kierować się przy wyborze produktu i jak często należy ich używać?

Maseczka to świetne urozmaicenie pielęgnacji twarzy

Oczywiście ktoś mógłby zapytać, dlaczego maseczka do twarzy jest tak istotnym elementem pielęgnacji, skoro większość kobiet używa na co dzień np. kremów. Odpowiedź jest prosta – maseczka jest skoncentrowaną formułą, która dostarcza mnóstwo składników odżywczych jednocześnie. Po nałożeniu, a następnie zmyciu lub ściągnięciu maseczki, stan skóry wyraźnie się poprawia – od razu. Krem jest zatem kosmetykiem, który stosuje się raczej z myślą o długofalowych korzyściach, natomiast maseczkę nakłada się, licząc na natychmiastowe efekty.

Jak wybrać maseczkę?

Czym kierować się przy zakupie tego produktu? Przede wszystkim potrzebami skóry. Na rynku znajduje się w ofercie obecnie wiele różnego rodzaju maseczek. Z jednej strony są np. maseczki głęboko nawilżające, nadające się idealnie dla osób skarżących się na co dzień na przesuszoną skórę. Z drugiej – maseczki wysuszające, po które sięgają osoby z cerą, która ma skłonność do nadprodukcji sebum. Można znaleźć także maseczki delikatnie oczyszczające (pomagające pozbyć się nieestetycznych wągrów itp.) czy maseczki mocno odżywiające (np. zawierające kolagen, który mocno wpływa na kondycję skóry). Zazwyczaj maseczki są pakowane tak, by starczyły na jedno użycie; coraz popularniejsze są także produkty w tzw. płatach.

Maseczka na twarz można stosować praktycznie codziennie, jeśli są to np. maski odżywiające. Należy za to uważać z maseczkami wysuszającymi, które najlepiej nakładać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Warto też pamiętać, że maseczki do twarzy przyniosą lepszy efekt, jeśli zostaną nałożone na oczyszczoną skórę – w tym celu warto najpierw wykonać łagodny peeling.

1 thoughts on “Maseczka do twarzy: czym kierować się przy ich wyborze i jak często je stosować?”

  1. Maseczki są super. Szkoda tylko że brakuje mi systematyczności w ich nakładaniu. Bo efektem ich stosowania jest zdrowa, nawilżona i oczyszczona cera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *