Olejek kokosowy w kosmetyce: jakie ma zastosowania?

[REKLAMA]

Olej kokosowy już jakiś czas temu stał się niezwykle popularny. Początkowo jednak więcej osób interesowało się nim ze względu na możliwość jego użycia w kuchni. Teraz częściej jest wykorzystywany w kosmetyce. Jakie zastosowania ma olejek kokosowy?

Olejek kokosowy poprawia stan skóry

Balsamy i kremy do twarzy to kosmetyki używane na co dzień przez wiele kobiet. Okazuje się jednak, że do codziennej pielęgnacji można włączyć także olejek kokosowy. Nie tylko pięknie pachnie, ale także nawilża skórę i sprawia, że staje się miła w dotyku. Dodatkowo dzięki swoim właściwościom olejek kokosowy jest sprzymierzeńcem jędrnej i elastycznej skóry – wszystko dlatego, że olej hamuje działanie wolnych rodników, a tym samym opóźnia procesy starzenia się skóry.

Dodatkowo niektóre panie lubią stosować olejek do demakijażu – specyfik dość łatwo rozpuszcza kolorowe kosmetyki i ułatwia ich zmywanie z twarzy. Najlepiej nałożyć niewielką ilość olejku na nawilżony letni/ą wodą płatek kosmetyczny. Co ciekawe, olejek sprawdzi się także jako preparat nawilżający, zwłaszcza jeśli chodzi o przesuszoną skórę pod oczami.

Najlepszy przyjaciel włosów

Już od jakiegoś czasu modne jest olejowanie włosów. Do tego zabiegu można wykorzystać także olejek kokosowy. Ważne, żeby był nierafinowany i niefiltrowany. Należy jednocześnie pamiętać, że ten rodzaj oleju powinno nakładać się jedynie na końcówki włosów – w innym przypadku można bardzo łatwo przetłuścić sobie włosy i sprawić, że będą wyglądały nieświeżo. Olejek kokosowy należy oczywiście nałożyć na nieco wilgotne włosy. Na ten rodzaj oleju powinny jednak uważać osoby, które zmagają się z wysoką porowatością włosów – w ich przypadku zastosowanie oleju kokosowego może mieć negatywne skutki.

Lepsza kondycja paznokci

Olejek kokosowy sprawdzi się także przy pielęgnacji paznokci. Jego regularne stosowanie sprawy, ze staną się mocniejsze i mniej łamliwe. W tym przypadku olejek kokosowy można albo nakładać bezpośrednio na paznokieć (jako odżywkę), albo stosować w formie suplementu diety (najczęściej w postaci tabletek).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *