Nakładkowe wybielanie zębów – czy warto na nie postawić?

[REKLAMA]

Wielu z nas marzy o zdrowym, przepięknym uśmiechu, podobnym do tych, jaki posiadają gwiazdy świata filmu czy sportu. Jak się jednak okazuje, niekiedy uwarunkowania genetyczne oraz codzienna pielęgnacja nie powodują, że zęby są śnieżnobiałe i prezentują się wyjątkowo pięknie. W takiej sytuacji warto postawić na sprawdzoną alternatywę, jaką jest wybielanie zębów – stomatolog Bydgoszcz będzie w stanie zapewnić kompleksowe działania, mające na celu upiększenie Państwa uśmiechu i spełnienia tym samym Waszych marzeń!

Jak wygląda skuteczne wybielanie zębów – stomatolog Bydgoszcz?

Jedną z najskuteczniejszych metod wybielania zębów jest bez wątpienia wybielanie nakładkowe, jednakże zanim do niego dojdzie, konieczna jest dokładna kontrola uzębienia, dzięki której stomatolog będzie miał możliwość dopuszczenia pacjenta do zabiegu. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ należy przygotować zęby do kuracji, np. w sytuacji, gdy korzystamy z metalowych wypełnień albo gdy nasze zęby potrzebują najpierw przeprowadzenia zabiegu scalingu lub piaskowania. Oczywiście decyduje o tym sam dentysta, który zaprasza na zabieg, a następnie umawia termin wybielania.

W sytuacji, gdy nasze uzębienie jest już gotowe, można przeprowadzić zabieg wybielania nakładkowego. W skrócie polega ono na tym, że przygotowuje się specjalne szyny w oparciu o kształt uzębienia pacjenta, a następnie stosuje się je jako nakładki do wykorzystania skutecznego żelu, posiadającego substancje, pozwalające na skuteczne wybielanie. Pierwszym etapem całej kuracji jest więc pobranie odpowiednich wycisków, nad którymi pracuje się w laboratorium – nie jest to w żadnym stopniu nieprzyjemne, podobnie zresztą jak sama kuracja – szyny są sylikonowe, więc nie powodują uczucia dyskomfortu.

Jak wygląda sama kuracja?

Najważniejszą kwestią, o jaką należy zadbać, jest wybranie odpowiednio dostosowanych do potrzeb pacjenta środków wybielających, by zapewnić skuteczne wybielanie zębów – stomatolog Bydgoszcz zajmie się tym na pierwszym zabiegu. Następnie pacjent wraca do domu i zajmuje się nakładaniem szyn samodzielnie – nosi się je przez około 4 do 8 godzin na dobę i najlepiej jest to robić w nocy, ponieważ w trakcie wybielania nie należy jeść, pić i palić papierosów. Efekty przychodzą stopniowo, zaś pacjent musi pamiętać o tym, by po każdym kolejnym etapie kuracji dokładnie wyczyścić zęby z substancji wybielającej.

Jak zwiększyć szansę na doskonałe efekty? Wybielanie nakładkowe działa zawsze i jest skuteczne – w zależności od pacjenta biel zębów będzie jednak różna. Jeżeli więc pragniesz, jako pacjent, zapewnić sobie dużo bielsze żeby, warto odstawić na 72 godziny po przeprowadzeniu kuracji wszelkiego rodzaju napoje oraz pokarmy barwiące, w tym wina, kawę, herbatę, a nawet różnego rodzaju barwiące soki. Wtedy masz pewność tego, że efekt będzie doskonały.

Czy warto zdecydować się na wybielanie?

Na to pytanie odpowiedzieć powinni sobie wszyscy ci, którzy pragną zapewnić sobie zdrowy i piękny uśmiech. Wybielanie jest skuteczne, jednak za kurację jesteśmy odpowiedzialni sami, więc trzeba stosować się do zaleceń stomatologa. Ma to również swoje plusy, bo wystarczy odwiedzić gabinet raz czy dwa i resztę kuracji przeprowadzić w domu. Można przy tym normalnie funkcjonować i tylko czekać na efekt. Czy warto? Jeżeli pragniesz pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu – z pewnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *