Olejek konopny jako sprawdzony środek na Łuszczycę

[REKLAMA]

Olej konopny jest coraz częściej stosowany w medycynie. Wykorzystuje się go również w walce z chorobami skóry, w tym w leczeniu łuszczycy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak olejek konopny pomaga w walce z łuszczycą.

Właściwości oleju konopnego

Olej konopny pozyskujemy z nasion konopi siewnych, które na przestrzeni ostatnich kilku lat mocno zyskały na uznaniu w medycynie, ale także dietetyce oraz kosmetologii.

Zacznijmy od tego, że olejek konopny nie zawiera w sobie substancji psychoaktywnych. Wręcz przeciwnie –  wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Działa też łagodząco i przeciwbólowo.

Jak się okazuje, przynosi również zadowalające efekty w walce z łuszczycą. To środek skuteczny na łuszczycę przewlekłą, jak również chorobę o podłożu genetycznym, immunologicznym czy środowiskowym.

Wysoką skuteczność olejków konopnych zawdzięczamy właściwościom tej substancji. Tu wiele zależy od sposobu pozyskiwania. Najczęściej to olejek tłoczony na zimno z nasion w temperaturze ok. 40 st. C. Wówczas jest on bardzo bogatym źródłem m.in. nienasyconych kwasów tłuszczowych (w tym omega 3, omega 6 oraz gamma-linolenowego),  witamin (A, D, E), minerałów, fitosteroli, fosfolipidów oraz kannabinolu.

Innym produktem jest olej konopny z nasion i kwiatów, szczególnie bogaty w kannabinol CBD. To substancja, która wykazuje działanie przeciwzapalne i regeneracyjne. Poza tym łagodzi ból i świąd.

Jak olejek konopny pomaga w walce z łuszczycą?

Stosowanie olejku konopnego na łuszczycę jest zalecane właśnie między innymi z uwagi na wspomniany CBD. To substancja, która ogranicza namnażanie i różnicowanie komórek naskórka, co jest przyczyną łuszczenia się skóry i rogowacenia. Poza tym CBD hamuje procesy zapalne inicjowane w skórze, a przy tym pomaga na ból i wspomaga regenerację.

Warto również zwrócić uwagę na inne składniki olejku konopnego, między innymi nasycone kwasy tłuszczowe (omega 3 i omega 6). Ograniczają one uczucie świądu, poza tym nawilżają skórę i chronią ją przed czynnikami zewnętrznymi (np. wiatr, promieniowanie UV, zanieczyszczenie).

Jak stosować olej konopny na łuszczycę?

Dużą zaletą olejku konopnego jest możliwość jego spożywania na wiele różnych sposobów. To środek, który ma działanie ogólnoustrojowe. W związku z tym możemy go pić na surowo lub dodawać do potraw.

Poza tym przy łuszczycy olejek konopny możemy stosować bezpośrednio na skórę, nacierając ją tą substancją. Pamiętajmy tutaj, że olejek jest składnikiem wielu maści i kremów konopnych, które służą zewnętrznie i pomagają w walce z łuszczycą. Możemy go także używać jako szamponu. W tym przypadku olejek konopny sprawdzi się zwłaszcza przy łuszczycy owłosionej skóry głowy.

Nie ulega więc wątpliwości, że olejek konopny to bardzo dobry wybór przy walce z chorobami skóry, w tym również łuszczycą. Jest w pełni bezpieczny i ma właściwości, które pomagają przy tym wstydliwym problemie. Dlatego w walce z łuszczycą warto sięgać po niego regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *