O czym należy pamiętać podczas robienia codziennego makijażu? 

[REKLAMA]

Makijaż to dla wielu kobiet codzienny, najczęściej poranny rytuał. Jest elementem przyjemnej rutyny, jednak mimo to wiele kobiet zapomina o podstawowych zasadach, które powinny obowiązywać przy wykonywaniu make-upu. O czym warto zatem pamiętać?

Nałożeniem podkładu nigdy nie powinno być pierwszym krokiem w makijażu

Wiele kobiet zaczyna wykonywanie makijażu od nałożenia podkładu, ewentualnie bazy matującej. Niestety nie jest to wcale najlepszy sposób nie tylko na dobrze wykonany makijaż, który będzie utrzymywał się przez cały dzień, ale także na dbanie o własną cerę.  Zanim nałożymy fluid należy w pierwszej kolejności oczyścić cerę. Można to zrobić przy pomocy płynu micelarnego lub delikatnego  żelu do twarzy. Następnie na tak oczyszczoną twarz warto nałożyć delikatną warstwę kremu dopasowanego do kondycji i rodzaju skóry. Dopiero później można zacząć bezpieczne nakładanie podkładu.  Należy zresztą pamiętać, że dobrze nałożony podkład to połowa sukcesu, jeśli chodzi o makijaż. Z tego względu warto również zadbać o to, by dobrać właściwy fluid, zwłaszcza pod względem koloru i dodatkowych właściwości.

 Mniej znaczy więcej

Mnóstwo kobiet na co dzień maluje się dosyć mocno, mimo że nie wybiera się na żadne wieczorne wyjścia lub nie obchodzi żadnej specjalnej okazji. Tymczasem mocny makijaż postarza kobietę i sprawia, że wygląda mniej naturalnie i świeżo. Zamiast ciemnych cieni lepiej delikatnie zarysować powiekę jasnym brązem lub ciepłym różem. Ta sama zasada dotyczy policzków i szczytów kości jarzmowych. Nakładanie zbyt dużej ilości bronzera lub różu może się skończyć osiągnięciem efektu przeciwnego do zamierzonego. Nie warto również przesadzać ze zbyt mocnym kolorem ust, chociaż odważniejsza  barwa szminki jest dozwolona w momencie, gdy reszta makijażu wygląda stosunkowo neutralnie.

Warto mieć mniej kosmetyków, ale dobrej jakości

Niektóre panie mają skłonność do gromadzenia jak największej liczby kosmetyków. Niestety rzadko przekłada się to na ich jakość. Tymczasem znacznie lepiej mieć jeden sprawdzony fluid, jedną masakrę, jedną paletkę do cieni i do twarzy oraz dwie, trzy szminki w dopasowanym kolorze, ale o bardzo dobrej jakości. Taki makijaż będzie wyglądał na bardziej dopracowany, naturalniejszy i elegancki. Dodatkowo inwestycja w droższe produkty makijażowe pozwoli na uniknięcie wielu mniejszych, teoretycznie nie odczuwalnych dla portfela zakupów pojedynczych kosmetyków kolorowych.

1 thoughts on “O czym należy pamiętać podczas robienia codziennego makijażu? ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *