Fizjoterapeuta anin

[REKLAMA]

W założeniu dostęp do rehabilitacji powinien być łatwy i szybki, jednak szukając rehabilitanta często okazuje się, że w rzeczywistości założenia polskiego modelu rehabilitacji nie wyglądają już tak dobrze. Wybierając fizjoterapeutę, warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie opinii o osobie, która ma się zajmować naszą sprawnością.

Czym jest fizjoterapia?

Pojęcie fizjoterapii często używane jest wymiennie z pojęciem rehabilitacji medycznej, jednak te dwa pojęcia nie są do końca tożsame. Pojęcie rehabilitacji jest pojęciem szerszym, gdyż określa całokształt działań, które mają na celu powrót do sprawności sprzed urazu czy wypadku bądź do maksymalnej możliwej sprawności. Z kolei fizjoterapia jest zespołem metod leczniczych, które wykorzystują oddziaływanie ludzkiego ciała na różnorodne bodźce. Wśród jej działów wymienia się między innymi masaż leczniczy, terapię manualną, fizykoterapię czy kinezyterapię. Fizjoterapia ma zapobiegać nawrotom lub nasileniu choroby, a także pozwala na utrzymanie sprawności fizycznej. Pomocniczo jest stosowana jako wsparcie terapii farmakologicznych przy różnorodnych dolegliwościach.

Kto może zostać fizjoterapeutą?

Fizjoterapeuta anin to specjalista, który może zrobić wiele dobrego, ale także może wyrządzić nieodwracalną krzywdę, dlatego wybierając fizjoterapeutę, należy sprawdzić, czy wybrana przez nas osoba ukończyła studia licencjackie lub magisterskie w tym zakresie. Do niedawna istniały także szkoły kształcące techników fizjoterapeutów, jednakże obecnie tylko studia dają odpowiednie uprawnienia. Warto podkreślić, że oprócz wykształcenia ważne jest także doświadczenie fizjoterapeuty, dlatego szukać należy osób z polecenia bądź takich, które już długo pracują w zawodzie.

Obecnie istnieje coraz większe zapotrzebowanie na zawód fizjoterapeutów, gdyż coraz częściej fizjoterapii wymagają małe dzieci, a także osoby starsze, które przebyły udar, wylew czy doznały urazów ciała na skutek wypadku. Fizjoterapeuci często kończą wiele kursów, by móc kompleksowo i całościowo prowadzić proces rehabilitacji swoich pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *