Jak rzucić palenie?

[REKLAMA]

„Jak rzucić palenie” to bez wątpienia jedna z fraz, która cieszy się niesamowitą popularnością, jeśli chodzi o wyniki wyszukiwania w Google. Codziennie tysiące ludzi zastanawia się, jak wyrwać się ze szponów nałogu. Nie jest to jednak takie proste. Nic dziwnego zatem, że sporo osób szuka wskazówek, które mogłyby im pomóc w znalezieniu jakiegoś rozwiązania.

Jak rzucić palenie? Po pierwsze, trzeba mieć odpowiednią motywację

Być może to brzmi banalnie, ale rzucenie palenia jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy osoba paląca naprawdę tego chce. Nic nie dadzą żadne szantaże, prośby, czy groźby ze strony rodziny i przyjaciół. Prędzej czy później palacz i tak wróci do nałogu, jeśli przestał palić tylko i wyłącznie ze względu na innych. Podstawą jest zatem odpowiednia motywacja. Może to być chęć zadbania o własne zdrowie,  troska o wygląd cery, włosów i paznokci, czy nawet próba zaoszczędzenia pieniędzy, które są wydawane niemal codziennie na zaspokojenie nałogu. Należy zatem pamiętać, że to osoba paląca musi chcieć zrezygnować z papierosów, ponieważ to ona będzie musiała sprostać temu wyzwaniu.

Co może pomóc przy rzucaniu palenia?

 Niektórzy uważają że do rzucania palenia potrzebna jest wyłącznie silna wola. Niestety nie jest to prawda, ponieważ palenie papierosów to nałóg jak każdy inny, co oznacza że trudno zapanować nad chęcią  zapalenia – zwłaszcza, jeśli osoba szukająca palenie przebywa często w gronie osób nadal palących. Co zatem może pomóc? Po pierwsze, warto rozważyć ograniczenie kontaktu z palaczami. Po drugie warto włączyć do swojego trybu życia nową aktywność.  Dobrym wyborem jest rozpoczęcie treningów na siłowni lub zapisanie się do jakiejś sekcji sportowej. Gdy chcemy sięgnąć po papierosa dobrze mieć pod ręką coś, co go nam zastąpi. Może być to mała, zdrowa przekąska, taka jak na przykład warzywa pokrojone w słupki czy garść orzechów. Innym pomysłem jest noszenie przy sobie gumy do żucia lub tik-taków. W ostateczności można sięgnąć również po plastry lub tabletki antynikotynowe, jednak przed ich zakupem warto dokładnie zapoznać się z ich działaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *