Prywatne sanatorium w górach – lista 10 popularnych ośrodków leczniczych

[REKLAMA]

Zdrowie jest tylko jedno, często jednak prowadząc stresujące życie w wielkim mieście, wiecznie zagonieni i nie mający czasu dla siebie, nie jesteśmy w stanie o nie odpowiednio zadbać. Dlatego nieocenione bywają pobyty w sanatoriach, gdzie możemy się wyciszyć i poddać fachowej opiece specjalistów z zakresu medycyny. Chyba największą popularnością cieszą się ośrodki położone w górach, czemu trudno się dziwić, zważywszy na to, jakie to malownicze otoczenie. Przyjrzyjmy się kilku z tych ośrodków.

1. MedicalSensus

To uzdrowisko zlokalizowane jest w Polanicy-Zdroju, co wiąże się nie tylko z otaczającym kuracjuszy pięknem Sudetów, ale i sąsiedztwem urokliwego Parku Zdrojowego. O nasze zdrowie zadba tu wykwalifikowany sztab specjalistów z takich dziedzin jak onkologia, ortopedia, geriatria, podologia czy fizjoterapia. Szczególny nacisk, o czym możemy przekonać się też na www.medicalsensus.pl, kładzie się tu na walkę z chorobami cywilizacyjnymi, zwłaszcza tymi, które wynikają z nieprawidłowego żywienia.

Podejście do leczenia jest holistyczne, opiera się zatem na założeniu, iż poszczególne sfery życia stanowią niepodzielną całość. Taka postawa znajduje swój wyraz w łączeniu przeróżnych metod, by jak najlepiej poprawić całokształt zdrowia kuracjuszy.

2. Nowy Zdrój

Skoro już jesteśmy w Polanicy-Zdroju, to nie ruszajmy się stąd jeszcze przez chwilę i rzućmy okiem na centrum zdrowia i wypoczynku Nowy Zdrój. Stąd również blisko do Parku Zdrojowego i Pijalni Wód Mineralnych. Sam ośrodek ma do zaoferowania wygodne pokoje oraz – co najważniejsze – lecznicze zabiegi z wykorzystaniem naturalnych surowców. Dwadzieścia sześć gabinetów zabiegowych daje szansę na realną poprawę zdrowia, o czy możemy się przekonać na przykład podczas organizowanych turnusów rehabilitacyjnych i leczniczych.

3. MALWA

Sanatorium MALWA znajduje się również w tej zacisznej części Polanicy-Zdroju. Doświadczona kadra medyczna i nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny pomagają szczególnie osobom dotkniętym chorobami kardiologicznymi, laryngologicznymi, reumatologicznymi, ortopedycznymi i układu trawienia.

4. Mazowsze Medi-Spa

To sanatorium w Ustroniu specjalizuje się w leczeniu bólu i rehabilitacji schorzeń z zakresu neurologii, pulmonologii, kardiologii, ortopedii, traumatologii, reumatologii i cukrzycy. W tym celu wykorzystuje między innymi elektroterapię, ultradźwięki, lasero- i krioterapię, inhalacje, grotę solną, bioptron, masaż klasyczny czy grupową gimnastykę w basenie.

5. Adam

Ten ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy znajduje się u podnóża Klimczoka i Skrzycznego w Beskidzie Śląskim. Specjalnością są tutaj czternastodniowe turnusy rehabilitacyjne, w ramach których kuracjusze mają zapewnione trzy indywidualne zabiegi dzienne i dwa zbiorowe, a także konsultację medyczną i całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską.

6. Dedal

To uzdrowiskowe sanatorium w Polańczyku organizuje turnusy sanatoryjne, rehabilitacyjne i odchudzające, ale także wczasy zdrowotne, obozy sportowe, pobyty świąteczne i spotkania integracyjne. Możemy tu poddać się zróżnicowanym zabiegom z zakresu ortopedii, reumatologii, kardiologii, diabetologii, podleczymy też choroby płuc i odbędziemy medyczną rehabilitację.

7. Lądek-Długopole

To sanatorium położone jest w sudeckim Długopolu-Zdroju. Tamtejszy klimat i czyste powietrze same w sobie korzystnie wpływają na zdrowie, ale największym atutem są wody mineralne z trzech źródeł. Są one bogate w żelazo, magnez, sód i dwutlenek węgla i mają korzystny wpływ na przemianę materii i układ krążenia. Działają też regenerująco i odczulająco, nic więc dziwnego, że wykorzystuje się je tutaj do kuracji pitnej i zabiegów wodnych. Inną charakterystyczną, rzadko gdzie indziej spotykaną formą terapii są gazowe suche kąpiele w dwutlenku węgla, polecane w leczeniu zaburzeń krążenia obwodowego.

8. Kopieniec

Ten ośrodek znajduje się w położonej niedaleko Zakopanego miejscowości Murzasichle. Pokoje i apartamenty oferują duży komfort, ale nie o to przecież chodzi, lecz o rehabilitację i odnowę biologiczną z dala od wielkiego miasta i jego problemów. Kopieniec specjalizuje się w leczeniu i rehabilitacji różnorakich dolegliwości narządu ruchu, a do tego celu służy najnowocześniejsze w regionie fizjoterapeutyczne zaplecze. Za rehabilitację odpowiada zespół Rafała Kota, byłego fizjoterapeuty polskiej reprezentacji skoczków narciarskich.

9. Chemik

To sanatorium ma już 60-letnią tradycję, a Duszniki-Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie znajduje się ów ośrodek, to znana miejscowość uzdrowiskowa o korzystnym klimacie i naturalnych złożach wód mineralnych, które wykorzystuje się w leczeniu chorób przemiany materii, cukrzycy, chorób układu oddechowego i przewodu pokarmowego. Czternastodniowe turnusy obejmują zakwaterowanie, dwa zabiegi dziennie, a także czternaście karnetów na wejście do Pijalni Wód Mineralnych.

10. Nauczyciel

W Szczawnicy, gdzie mieści się to sanatorium, możemy poznać w pełni uroki Pienin. Specjalnością ośrodka są czternastodniowe ogólnousprawniająco-rehabilitacyjne turnusy. Szczególną pomocą oferowane przez sanatorium zabiegi są dla osób dotkniętych chorobami układu oddechowego, takimi jak astma czy POCHP, układu trawiennego oraz układu narządów ruchu.

1 thoughts on “Prywatne sanatorium w górach – lista 10 popularnych ośrodków leczniczych”

  1. Polecam sanatorium ROZA USTRON.
    Bylem tam leczyc astme i milo wspominam pobyt nie brakuje zabiegow i jest dobre jedzenie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *