Zimowe buty na rower – jak wybrać?

[REKLAMA]

Pasjonaci kolarstwa doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie ma złej pory na rower. Odpowiedniej klasy sprzęt, stosownie dobrane akcesoria – to wszystko sprawia, że miłośnicy dwóch kółek są w stanie pielęgnować swoją pasję nawet zimą. Aczkolwiek, żeby móc w bezpieczny sposób trenować nawet przy niesprzyjającej aurze, trzeba wiedzieć jak się na taki zimowy trening przygotować. Podstawą będą odpowiednie buty rowerowe.

By temperatura nie była przeszkodą

Wydawać by się mogło, że największą zmorą kolarzy zimą jest niska temperatura. Aczkolwiek prawdziwi zapaleńcy twierdzą, że różnica między zimowym a letnim treningiem to głównie kwestia ubioru. Mimo że uważa się, że temperatura ucieka od głowy, to jednak zimowi rowerzyści doskonale wiedzą, że źle osłonięte ręce i nogi potrafią sprawić o wiele więcej problemów. Jednak obecnie na rynku nie brakuje sprzętu specjalistycznego, który pozwala na odpowiednie zabezpieczenie kończyn przed niską temperaturą. Dzięki temu, że dostępne są buty na rower o odpowiednich parametrach, temperatura nie jest żadną przeszkodą.

Najważniejsze cechy dobrego obuwia

Dobre buty rowerowe na okres zimowy muszą być wykonane z odpowiedniej jakości materiałów. Co należy przez to rozumieć? Przede wszystkim to, że buty na rower powinny być wodoodporne. Bowiem nawet mimo błotników zamontowanych podczas zimowej aury, często zdarza się, że nogi narażone są na kontakt z błotem, śniegiem czy wodą. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem – oprócz wodoodpornych i wiatroszczelnych butów rowerowych, są również ochraniacze na buty. Dzięki takiemu rozwiązaniu, stopy kolarzy są jeszcze lepiej ochronione przed wilgocią. Obecnie na rynku jest wiele rodzajów obuwia i problemem może być dobór odpowiedniego rodzaju. Szeroki wybór butów na rower można znaleźć w sklepie DobreRowery.pl. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto dokładnie zapoznać się ze specyfiką danego modelu . Bardzo istotny jest rodzaj materiału, z jakiego wykonane są buty na rower. Prym wiedzie Gore –Tex, czyli materiał, który nie tylko nie przepuszcza wilgoci, ale również chroni przed wiatrem. Jeśli chodzi o fason butów, to pamiętaj, że każda stopa ma inny kształt, dlatego buty powinno się mierzyć dokładnie i sprawdzić, czy aby po kilku chwilach nie zaczną uciskać. Bowiem niewygodne obuwie to największy problem – z zimnem sobie jesteś w stanie poradzić chociażby zakładając ocieplacze na buty, natomiast z bólem spowodowanym źle dopasowanym fasonem nie można pomóc w żaden sposób.

Rozmiar ma znaczenie

W przypadku butów rowerowych używanych zimą, rozmiar jest bardzo istotny. Zawodowcy radzą, aby zimowe buty na rower kupować o rozmiar większe. Wszystko po to, aby móc włożyć odpowiednią skarpetę, która pozwoli zapobiec odciskom. W tej kwestii warto także nowo zakupione buty przed pierwszą jazdą włożyć dwa, trzy razy do gorącej wody – ten sposób również pomoże uchronić przed odciskami. W skrajnie niskich temperaturach dobrym rozwiązaniem będą również ocieplacze na buty – w ten sposób prawidłowa ochrona jest gwarantowana.

Przemyślana decyzja

Butów na rower nie powinno się kupować na szybko. Warto poświęcić czas na dokładne przeszukanie oferty, na zapoznanie się z techniką produkcji, rodzajami materiałów, największymi zaletami konkretnych modeli. Dzięki temu zimowa jazda będzie w dalszym ciągu przyjemnością i nic nie stanie na przeszkodzie, abyś swoją pasję mógł pielęgnować przez cały rok.

1 thoughts on “Zimowe buty na rower – jak wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *