Szczoteczka soniczna – czy warto?

[REKLAMA]

Szczoteczka soniczna to w ostatnim czasie często poszukiwane urządzenie. W ofercie sklepów znajdziemy mnóstwo modeli, także dla młodszych i starszych dzieci. Cena szczoteczki sonicznej jest dużo wyższa niż tradycyjnych akcesoriów. Powstaje zatem bardzo zasadne pytanie – czy warto? Czy właściwości tych urządzeń są na tyle spektakularne, by wydać na nie większe sumy? Sprawdziliśmy!

Jak działa szczoteczka soniczna?

Tajemnicza nazwa niewiele mówi laikom. Szczoteczki elektryczne są bardziej rozpowszechnione i znane, ale czym się jedno od drugiego różni? Szczoteczka soniczna jest szczególnym typem szczoteczki elektrycznej. Również działa na baterię (wymienną lub wbudowany akumulator) i podczas pracy generuje drgania. To właśnie prędkość owych ruchów sprawia, że są one niezwykle skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej.

Szczoteczka soniczna wyróżnia się tym, że działa dodatkowo w oparciu o fale dźwiękowe – stąd pojęcie soniczności (‘sonic’ = dźwiękowy). Jaki to daje efekt? Wszelkie osady zostają bardzo dokładnie usunięte. Podczas mycia zębów szczoteczką soniczną zachodzi zjawisko kawitacji. Polega to na tym, że pod wpływem drgań o wysokiej prędkości, z pasty do zębów i wody tworzą się bąbelki. Wnikają one w szczeliny między zębami i likwidują płytkę nazębną.

Szczoteczka soniczna w zapobieganiu próchnicy

Celem higieny jamy ustnej jest profilaktyka próchnicy, o której więcej dowiesz się z tego artykułu: https://www.dentilove.pl/blog/jak-zapobiec-prochnicy-6-najwazniejszych-porad. Systematyczna dbałość pozwala zachować zdrowe zęby, uniknąć stanów zapalnych i chorób przyzębia. Największym wyzwaniem w zapobieganiu próchnicy, jest dotarcie do trudno dostępnych przestrzeni. To właśnie tam gromadzi się biofilm, który jest środowiskiem sprzyjającym działalności bakterii. Te zaś odpowiadają za uszkadzanie szkliwa i nieprzyjemny zapach z ust.

Skuteczność działania szczoteczki sonicznej potwierdzają dentyści, na podstawie obserwacji swoich pacjentów. Badania prowadzone w tym zakresie od lat, dowodzą bez najmniejszych wątpliwości, że WARTO ZAINWESTOWAĆ W SZCZOTECZKĘ SONICZNĄ. Nawet najlepsza technika manualnego szczotkowania zębów nie daje tak doskonałych rezultatów.

Kto powinien używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna jest doskonałą metodą higieny jamy ustnej dla każdego. Nie ma przeciwwskazań do jej stosowania, a wręcz przy wielu problematycznych sytuacjach jest ona jak najbardziej wskazana. Dzieje się dlatego, że działanie tego urządzenia jest idealne dla osób o wrażliwych dziąsłach.

Technika używania szczoteczki sonicznej nie wymaga wykonywania okrężnych i wymiatających ruchów. Rzecz w tym, że siła fal dźwiękowych rozbija płytkę nazębną jedynie poprzez przyłożenie włosia do powierzchni zębów. Dzięki temu możliwe jest dokładne oczyszczenie zębów bez podrażniania dziąseł.

Aktywne działanie piany powstającej z pasty do zębów, to ogromne wsparcie dla osób noszących aparat ortodontyczny. Higiena jamy ustnej u tych osób jest ogromnie ważna, by po zakończeniu leczenia zęby były zdrowe. Precyzja szczoteczki sonicznej zapewnia najwyższy poziom skuteczności.

Szczoteczka soniczna dla dziecka

Przeciwbakteryjne działanie fal dźwiękowych to także sposób na utrzymanie w najlepszej kondycji zębów najmłodszych członków rodziny. Czasem trudno dopilnować dyscypliny w tym zakresie, a dzieci – jak to dzieci – spieszą się i niecierpliwią.

Zaletą szczoteczki sonicznej jest także to, że pracuje ona w określony trybie. To dwie minuty, które są podzielone na cztery 30-sekundowe odstępy. To świetny sposób na wypracowanie dobrego nawyku. Ważne jest to, że ten rodzaj urządzenia do higieny jamy ustnej może być stosowany już od pierwszych zębów! Szczoteczka soniczna dla dziecka ma także przyjazny design. Zwierzęta i postacie z popularnych bajek to sprawdzone sposoby na nawiązanie przyjaźni ze szczoteczką soniczną.

Źródło zdjęcia: https://www.freepik.com/

1 thoughts on “Szczoteczka soniczna – czy warto?”

  1. Warsaw Dental Center to prawdziwa perełka w świecie stomatologii. Od momentu wejścia do ich przytulnego gabinetu czuć profesjonalizm i troskę o pacjenta. Personel jest nie tylko wyjątkowo kompetentny, ale również serdeczny i empatyczny, co sprawia, że wizyty u dentysty przestają być stresującym doświadczeniem.

    Świetna atmosfera w gabinecie, nowoczesny sprzęt oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta to cechy, które wyróżniają Warsaw Dental Center spośród innych placówek stomatologicznych. Dodatkowo, ich strona internetowa https://warsawdentalcenter.pl/ jest bardzo przejrzysta i zawiera wiele przydatnych informacji, co ułatwia zaplanowanie wizyty oraz zapoznanie się z ofertą usług.

    Polecam Warsaw Dental Center każdemu, kto szuka wysokiej jakości opieki stomatologicznej w przyjaznej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *