Ubrania na wyprawę w góry

[REKLAMA]

Kochamy szusować na nartach i spacerować po górach, jednak kiedy zaczyna ogarniać nas białe szaleństwo zaczynamy często zapominać o tym, co jest bardzo ważne. Co mam na myśli? Mam na myśli to, że w naszym plecaku musi znaleźć się odpowiednia odzież na wyprawę w góry!

Ubrania na stok

Wszyscy w góry! Tak można by krzyknąć przy okazji nadchodzących wakacji. Zasadą powoli staje się to, że coraz większe ilości osób zamiast wybierać się nad morze, to jadą spędzać swój wolny czas w górach. Nie ma w tym nic złego! Góry są bowiem świetnym miejscem na wypoczynek, jednak kiedy w nie jedziemy musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Wybierając się w góry jedynie na spacer albo na stok musimy zawsze spodziewać się, że temperatura będzie o wiele niższa niż u podnóża gór. Najlepiej ubierać się na tzw. cebulkę, co pozwoli nam zdjąć ewentualne zbędne elementy odzieży lub ubrać kolejne warstwy w zależności od potrzeb.

 Tam nie będzie upałów!

Jest lipiec, środek lata, zaczynamy wychodzić na szczyty o wysokości ponad dwóch tysięcy metrów u ich podnóża jesteśmy w podkoszulku i spodenkach i tak zamierzamy iść dalej- błąd! Pamiętajmy, że na takich wysokościach odzież termoaktywna i bielizna będzie nam niezbędna ze względu na warunki jakie panują w szczytach górskich. Tam nie będzie upałów! Odpowiednio dobrana odzież wierzchnia dopasowana do naszych potrzeb i warunków atmosferycznych, którą możemy znaleźć w każdym wydaniu pod adresem https://sklep-dare2b.pl są czymś, co będzie nam po prostu niezbędne, jeśli będziemy chcieli zdobywać szczyty górskie nawet latem. Temperatura na szczytach z całą pewnością będzie sporo niższa niż ta, która panuje pod samym szczytem górskim. Pamiętajmy więc o tym, aby wychodzić na nie ubranym odpowiednio do przewidywanej temperatury i zawsze brać kilka warstw odzieży.

1 thoughts on “Ubrania na wyprawę w góry”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *