Nowoczesne metody leczenia boreliozy

[REKLAMA]

Nie można powiedzieć, że borelioza jest chorobą XXI wieku, ale nie da się ukryć, że jest to schorzenie, które mocno utrudnia normalne funkcjonowanie. W Polsce łączy się ją przede wszystkim z kleszczami. Słusznie, bo to właśnie te pajęczaki w głównej mierze odpowiadają za roznoszenie bakterii borelii, ale mogą to robić również meszki czy nimfy, a więc malutkie formy kleszczy. Jako że każdego roku na boreliozę zapada wiele osób, powstają też nowe sposoby jej leczenia, a wcześniej wykrywania.

Objawy boreliozy

Zacząć należałoby od tego, że borelioza może mieć bardzo wiele objawów. Zaliczamy do nich: uczucie zmęczenia, problemy ze snem, bóle mięśni i ścięgien, bóle stawów, pleców i szyi, bóle głowy, zaburzenia wzroku, uczucie pieczenia oczu, szumy uszne, skurcze i pocenie się w nocy, arytmia serca, bezdech, porażenie nerwu twarzowego, bóle korzeniowe splotu barkowego lub lędźwiowo-krzyżowego, problemy z koncentracją, uczucie otępienia, huśtawki nastrojów, depresja, bóle żołądka i jelit, zaburzenia trawienia, naprzemienne biegunki i zaparcia, problemy skórne czy zaburzenia neurologiczne. Jest ich sporo, ale nie da się ukryć, że połączyć można je z wieloma innymi mniej lub bardziej groźnymi chorobami.

Problem jest w tym, że osoby, które zostały ukąszone przez kleszcza, nie tyle się nie badają — choć to również — ile w wykryciu boreliozy klasyczne badania nie zawsze pomagają.

Biorezonans zamiast badania krwi

Przy podejrzeniu boreliozy lekarze zazwyczaj zalecają badania krwi. Nic w tym złego, ale trzeba pamiętać, że często borelioza przez długie lata nie daje żadnych objawów, co nie oznacza, że się nie rozwija. Warto w związku z tym takie badanie uzupełnić, wykorzystując do tego biorezonans Bicom. Jest to bowiem urządzenie, które odczytuje częstotliwości różnych bakterii borelii w całym organizmie. Co istotne takie badanie wykonać można zaraz po ugryzieniu. Jako że dla wielu Polaków w dalszym ciągu jest ono pewną tajemnicą, o wyjaśnienie tego badania poprosiliśmy specjalistę z kliniki Biorezonans Ekomedica z Warszawy, o której więcej dowiecie się Państwo ze strony www.biorezonans-wilanow.pl.

– Badanie biorezonansem Bicom jest nie tylko skuteczne i pozwala rozpoznać boreliozę, ale również bezpieczne. Zresztą sprawdzamy przy nim również inne mikroorganizmy, które mogły być przeniesione przez kleszcza — mówi konsultant z kliniki Biorezonans Ekomedica.

Leczenie boreliozy aparatem Bicom

Istnieje kilka metod leczenia boreliozy, choć większość z nich jest mało skuteczna. Nic dziwnego, że klasyczne sposoby leczenia powoli są zastępowane nowymi metodami, również tymi z użyciem aparatu Bicom. Jaka siła tkwi w takim urządzeniu?

Podczas zabiegu częstotliwość bakterii borelii przekazywana jest w lustrzanym odbiciu. Dzięki temu, że odwrócony jest też kształt fali, niszczy ona bakterie i pobudza organizm do zwalczania form, które nie dały się stłamsić poprzez antybiotyki. Wydaje się w związku z tym, że metoda ta jest doskonałym uzupełnieniem klasycznego leczenia, choć nie brak głosów, że daje znacznie więcej pożytku od zatruwania organizmu bądź co bądź silnymi lekami.

1 thoughts on “Nowoczesne metody leczenia boreliozy”

  1. Sama zmagam się z bolerioza, ale o tej metodzie nigdy nie słyszałam. Zdecydowanie muszę zgłębić wiedzę w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *