Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o majtkach chłonnych

[REKLAMA]

Nietrzymanie moczu (NTM) jest częstym problemem – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępnych jest tak wiele wyrobów chłonnych, mających zapewnić komfort użytkowania i przede wszystkim długie uczucie suchości. Pieluchomajtki to z pewnością jeden z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów wyrobów chłonnych. Do tych mniej znanych, choć równie funkcjonalnych, możemy zaliczyć majtki chłonne, które dla wielu są produktem nieznanym. Wielka szkoda – to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych, które borykają się z inkontynencją moczową, jednak wcale nie mają zamiaru się jej poddać.

Komfort i bezpieczeństwo

Nietrzymanie moczu to nie tylko fizyczna niewygoda. To także psychiczny dyskomfort. Sprawdzanie suchości bielizny, lęk, że ktoś się dowie. Takie uczucia są całkowicie zrozumiałe, pomimo że nasza przypadłość nie powinna być powodem do wstydu. Intymne problemy rzadko jednak są tematem rozmów, dlatego chcemy zachować wszystko w tajemnicy. W tym może pomóc odpowiedni wyrób chłonny. Oczywiście dobieramy go nie tylko pod kątem wygody, ale przede wszystkim chłonności – musi zapewnić nam całkowitą ochronę przed wilgocią. Majtki chłonne łączą te dwie cechy, by korzystać z nich w jak najbardziej naturalny sposób. Zakładane jak normalna bielizna ułatwiają codzienne czynności, a także korzystanie z toalety w chwili, gdy odczuwamy taką potrzebę. To nie tylko zabezpieczenie przed ewentualnymi plamami wilgoci, które chcemy całkowicie wyeliminować, ale również zapewnienie psychicznego komfortu. Bo z takim wyrobem wcale nie musimy czuć się niedyskretnie.

Jednorazowe majtki chłonne dla aktywnych

Cały czas przyjmuje się, że nietrzymanie moczu jest problemem wyłącznie osób ciężko chorych. Owszem, to z pewnością zwiększa szansę na wystąpienie NTM, jednak inkontynencja moczowa nie musi być związana z poważną chorobą, która utrudnia samodzielne decydowanie o sobie. Osoby aktywne, chcące cieszyć się życiem, niejednokrotnie także potrzebują zabezpieczenia przed wilgocią. Majtki chłonne są dyskretne, dlatego można korzystać z nich podczas aktywności fizycznych czy codziennych czynności. Bez poczucia zażenowania czy lęku przed przeciekaniem.

Czy majtki chłonne są refundowane?

Tak! Jednorazowe majtki chłonne są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zresztą tak samo jak pieluchy anatomiczne, które również są swojego rodzaju alternatywą tradycyjnych pieluchomajtek. Pamiętajcie jednak, że aby otrzymać refundację na wyroby chłonne najpierw musicie odwiedzić lekarza. Z odpowiednim zleceniem możecie zakupić wybrane wyroby chłonne w aptece bądź sklepie medycznym. Warto także wspomnieć, że wyroby chłonne można znaleźć w sklepach internetowych, takich jak Seni24.pl. Znacząco zwiększa to komfort zakupów przy tak intymnym problemie.

Majtki chłonne dla seniora i nie tylko

Wybór odpowiedniego wyrobu chłonnego ma także znaczenie dla naszej psychiki. Dawno minęły już czasy, w których osoby z nietrzymaniem moczu mogły korzystać wyłącznie z pieluch – nie bez powodu kojarzących się z zależnością od innych. Obecnie mamy na rynku naprawdę wiele doskonałych wyrobów, które możemy dopasować do konkretnego problemu oraz poziomu mobilności. Majtki chłonne są jednymi z nich. Umożliwiają samodzielne zakładanie, przez co także osoby starsze czy potrzebujące pomocy nie muszą się krępować. Dodatkowo umożliwiają trening pęcherza, pozwalając na łatwe korzystanie z toalety. Rzadko myślimy o tym, że bez takiej możliwości pogarszamy swoje NTM zamiast je polepszyć. Majtki chłonne pozwalają na zachowanie pełnego komfortu psychicznego podczas użytkowania, dlatego warto pomyśleć o nich przy następnych zakupach wyrobów do inkontynencji moczowej.

1 thoughts on “Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o majtkach chłonnych”

  1. Rzeczywiście to wstydliwy problem.Dla osób aktywnych polecam jednorazowe majtki chłonne Seni Activ Plus które są zakładane jak zwykła bielizna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *