Zalety stosowania masażu Shiatsu

[REKLAMA]

Obecnie mierzymy się z różnego rodzaju dolegliwościami kręgosłupa, które są charakterystyczne dla naszych czasów, gdzie dominuje siedzący tryb życia. Alternatywą dla środków przeciwbólowych są techniki wzmacniania mięśni, relaksacji i usprawniania narządów ruchu. Coraz częściej zwracamy się do medycyny tradycyjnej, która w wielu wypadkach pomaga przywracać sprawność fizyczną, dzięki metodom wypracowanym przez tysiące lat. Wśród propozycji naturalnych terapii znajduje się masaż Shiatsu, opracowany przez Japończyków, zyskujący coraz większą popularność w Europie. Ten, sięgający korzeniami starożytnych praktyk medycyny chińskiej masaż, nazywany jest akupunkturą bez igieł lub masażem punktowym.

Filozofia Shiatsu

Shiatsu w języku japońskim to naciskać kciukami. Obecnie preferuje się wykorzystanie do masażu nie tyko kciuków, ale także dłoni, stóp, łokci czy kolan. Głównym założeniem dla wykorzystania masażu Shiatsu jest stwierdzenie, że wszystkie fizyczne dolegliwości i problemy natury psychologicznej człowieka, wiążą się z niewłaściwym przepływem energii Chi w organizmie. Masaż ma usprawnić pracę całego organizmu, poprzez odblokowanie kanałów energetycznych – meridian, wyszczególnionych w medycynie chińskiej. Chińczycy uznawali, że w ciele człowieka mieści się 12 głównych meridianów (serca, jelita grubego, jelita cienkiego, żołądka, płuc, śledziony-trzustki, pęcherza moczowego, nerek, osierdzia, potrójnego ogrzewacza, wątroby oraz pęcherzyka żółciowego). Masaż tych punktów, tworzący odpowiednie napięcie, usprawniające przepływ energii. Zazwyczaj są to lekkie dotknięcia, które nie wymagają dużej siły masażysty.

Masaż w domowym zaciszu

Stymulujący masaż Shiatsu wykazuje działanie oczyszczające, zmniejszające ciśnienie, uspokajające. Masaż może wspomagać leczenie różnych dolegliwości związanych z kręgosłupem, bólem głowy, problemami krążeniowymi, bólami menstruacyjnymi, napięciami barków, szyi i karku. Alternatywą dla tradycyjnego masażu, dostępną w każdym miejscu, jest masażer Shiatsu, który pozwala na korzystanie z tej metody wszędzie tam, gdzie potrzebujemy. Doskonałym rozwiązaniem są przyrządy z funkcją masażu Shiatsu, dające możliwość regulacji stopnia wibracji, jak poduszka masująca Maxiwell III z dwustopniową prędkością masażu. Jest to pierwsza poduszka, która wykorzystuje ogrzewanie węglowe podczerwone, które uzupełniają regulowane nefrytowe głowice masujące. Masażer Shiatsu można wykorzystywać nie tylko w celach leczniczych, lecz będzie on także niezastąpiony dla relaksu po ciężkim dniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *