Jak dbać o skórę w czasie urlopu?

[REKLAMA]

Skóra podczas urlopu jest narażona na różne drażniące czynniki takie jak palące słońce i słona woda. Jeżeli dołożymy do tego zmianę klimatu i urlopowe podejście do pielęgnacji to problemy skórne gotowe.

Często drażniąco na wyjątkowo wrażliwą skórę działają takie czynniki jak zmiana wody, pościel wyprana w zwykłym proszku do prania, jak również chlorowana woda w basenie. Oto kilka sposobów jak chronić swoją skórę na urlopie.

  • Smaruj się kremem z filtrem – to podstawa pielęgnacji skóry podczas urlopu. Im jaśniejsza karnacja, tym wyższy filtr SPF. Blondynki o porcelanowej cerze powinny używać kremów ochronnych z filtrem SPF Dzieci również powinny być smarowane kremami z najwyższym SPF.
  • Zabierz swoje kosmetyki do mycia – w hotelach znajdziemy mini opakowania z szamponem czy żelem pod prysznic. W niektórych dostaniemy nawet balsamy do ciała, jednak są to kosmetyki nie zawsze wiadomego pochodzenia i powinniśmy do nich podchodzi ostrożnie, bo mogą wywołać podrażnienia i chyba nie warto ryzykować.
  • Nakładaj na skórę balsam po kąpieli silnie nawilżający – słona woda w morzu i chlorowana w basenie znacznie wysusza skórę. Nie będziemy oczywiście smarować się balsamem nawilżającym po każdym wyjściu z wody, jednak wieczorem jest to obowiązek.
  • Nie złuszczaj i nie przeprowadzaj ostrych zabiegów kosmetycznych na urlopie – kiedy skóra jest wystawiona przez długi czas na mocne słońce i mimo stosowania kremów z filtrem jest ona podrażniona. Wykonywanie wtedy peelingów czy innych zabiegów nie jest wskazane.
  • Noś ze sobą ręcznik – kiedy masz zamiar położyć się na leżaku przy basenie, weź ze sobą ręcznik. Nigdy nie wiadomo kto leżał wcześniej i czy się czymś nie zarazimy.
  • Jeżeli kąpiesz się w basenie czy w morzu, weź potem prysznic – jeżeli kończymy danego dnia kąpiele w morzu czy basenie, powinniśmy wrócić do hotelu i wziąć szybki prysznic. Zmyjemy dzięki temu zanieczyszczenia.
  • Okrywaj silnie opaloną skórę, noś kapelusz – jeżeli zdarzyło się przypiec poprzedniego dnia plecy czy ramiona, warto je okryć i nie wystawiać na słońce przez jakiś czas, dopóki się nie zregenerują. Powinniśmy również osłaniać skórę twarzy, gdyż jest delikatniejsza niż skóra reszty ciała, a promienie słoneczne przyczyniają się do powstawania zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *