Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć

[REKLAMA]

Żmudne usuwanie włosów pęsetą lub bolesne zabiegi przy pomocy wosku to już przeszłość. Najlepszym, bo bezpiecznym, komfortowym i trwałym sposobem usuwania niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa. Oto kilka rzeczy, które warto o niej wiedzieć.

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg depilacji laserowej wykonywany jest przy pomocy lasera. Do skóry przykłada się specjalną głowicę, która emituje wiązkę światła. W przypadku lasera diodowego energia pochłaniana jest przez barwnik włosa – melaninę, w wyniku czego dochodzi do termicznej destrukcji mieszka włosowego.

Ponieważ zniszczeniu ulegają włosy będące jedynie w fazie wzrostu, konieczne jest wykonanie serii. Dla najlepszego rezultatu należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących odstępach czasowych: twarz, pachy – 4 tyg., bikini, ramiona – 6 tyg., nogi – 8-10 tyg.

Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania zadowalających efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby.

Depilacja laserowa polecana jest szczególnie osobom, które borykają się z problemem wrastających włosków. Po wykonaniu zalecanej serii można cieszyć się gładką skórą i zapomnieć o dolegliwości.

W internecie pojawia się wiele niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji dotyczących depilacji laserowej. Przeczytamy tutaj m.in. o rzekomych poparzeniach i innych negatywnych reakcjach skóry na laser. Nie musimy się tego obawiać, najnowocześniejsze lasery są w pełni bezpieczne.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku tego typu zaawansowanych technologicznie zabiegów najlepiej udać się do sprawdzonego miejsca, które oferuje nowoczesne wyposażenie i sprzęt najwyższej jakości. Osoby wykonujące zabieg muszą mieć odpowiednie szkolenia oraz szerokie doświadczenie. Przed wykonaniem depilacji powinny one przeprowadzić wywiad, który ma za zadanie wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża, epilepsja, bielactwo, rozrusznik serca oraz aktywne infekcje skórne. Nie można przeprowadzić zabiegu w przypadku przyjmowania leków i ziół fotouczulających, leków obniżających krzepliwość krwi oraz w trakcie terapii retinoidami.

Najlepszy czas na depilację laserową to jesień. Dlaczego? Ponieważ w trakcie serii zabiegowej należy chronić skórę przed promieniowaniem UVA/UVB stosując kremy z filtrem lub odzież ochronną. Oprócz tego, jeżeli rozpoczniesz zabiegi teraz, to zdążysz do lata osiągnąć wymarzony efekt gładkiego ciała bez włosków.

Treść artykułu powstała przy współpracy z Beauty Duty – warszawską kliniką urody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *