Jak zapalić w dziecku pasję do piłki nożnej?

[REKLAMA]

Wśród młodzieży trudno znaleźć dziecko, które nie pasjonuje się piłką nożną. To sport umiłowany przez młodych Polaków, ale i nie tylko. Piłka nożna uważana jest za sport narodowy i kiedy gra reprezentacja, zdecydowana większość kraju odrywa się od swoich zwykłych zajęć, aby pokibicować Robertowi Lewandowskiemu i spółce. Jednak piłka nożna jest na tyle ciekawą i nieprzewidywalną grą, że warto nie tylko obserwować rozgrywki, ale także samemu spróbować pokopać piłkę, zarówno na otwartym boisku, jak i w hali. Jeśli rodzic marzy o tym, aby rozpalić w dziecku pasję do grania w piłkę, koniecznie powinien zakupić pociesze odpowiednie wyposażenie. Co będzie niezbędne?

Granie w piłkę to sport wyjątkowo dobry dla dzieci. Nie tylko polepsza kondycję czy wzmacnia ciało, ale też uczy pracy zespołowej i zasad fair play. Nie trudno namówić dzieci do obserwowania najbardziej znanych piłkarzy na światowej klasy stadionach, ale problem może pojawić się wtedy, gdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko zaczęło grać w piłkę. Dobrym sposobem, aby nakłonić pociechę do gry w piłkę, jest zakup porządnego sprzętu sportowego. Nie obejdzie się bez piłki, butów piłkarskich czy rękawic bramkarskich. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Piłki: https://www.sklep-presto.pl/lato/pilka-nozna/pilki-do-pilki-noznej-1644/

Młodemu piłkarzowi bezsprzecznie potrzebna będzie dobra futbolówka. Na samym początku przygody z piłką nożną rodzic może zdecydować się na zakup dla pociechy klejonej piłki PCV. To najtańszy model, który jednak może pomóc w przekazaniu dziecku najważniejszych zasad gry w piłkę. Z czasem lepiej zakupić lepszy produkt, a co za tym idzie bardziej trwały. Do wyboru są piłki ze skóry naturalnej lub sztucznej, z pęcherzem lateksowym lub butylowym. Dobra piłka powinna składać się z 32 paneli połączonych w wyniku szycia ręcznego, mechanicznego lub zgrzewania termicznego. Ciekawym pomysłem jest zakup piłki oficjalnej z mundialu, chociażby repliki. Na mistrzostwach świata w 2018 roku będzie to piłka Telstar 18.

Buty piłkarskie: https://www.sklep-presto.pl/lato/pilka-nozna/obuwie-pilkarskie-1613/

Dobry piłkarz musi posiadać porządne obuwie. To ono pozwoli długo biegać po boisku, zapewni przyczepność i pomoże ochronić stopę przed urazami. Buty piłkarskie potocznie nazywa się korkami. Najważniejsze jest to, aby tego rodzaju buty dobrane były rozmiarowo i nie cisnęły. Dlatego tak ważne jest przymierzenie butów przed zakupem i nie dobieranie obuwia „na zapas”, żeby starczyło na kilka sezonów. Bez wątpienia pozwoli to zaoszczędzić nieco pieniędzy, ale także zniechęci młodzież do gry. Bardzo ważny jest także dobór podeszwy butów. W sklepach znaleźć można buty piłkarskie:

  1. z podeszwą IC (indor competition) – na halę,
  2. z podeszwą FG (firm ground) – na naturalną trawę,
  3. z podeszwą AG (artificial grass) – na sztuczną trawę z granulatem,
  4. z podeszwą TF (turf) – na sztuczne nawierzchnie, np. Orliki.

Rękawice bramkarskie: https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/jakie-wybrac-rekawice-bramkarskie-ktore-beda-najlepsze/5515/

Nie każde dziecko pragnie być jak Lionel Messi czy Robert Lewandowski. Niektórym bardziej odpowiada rola bramkarza. W takim przypadku rodzic powinien podarować pociesze porządne rękawice bramkarskie. Po pierwsze należy zadbać o ich odpowiedni rozmiar – w sklepach nie brakuje małych modeli, więc każdy bez problemu dobierze produkt dla swojego dziecka. Po drugie liczy się krój rękawicy. Młodym, początkujący bramkarzom poleca się rękawice bramkarskie typu flat palm, czyli o kroju płaskim. Po trzecie ważna jest pianka. Bramkarzom-amatorom wystarczy rękawica z pianką typu soft.

Aby namówić dziecko do gry w piłkę nożną, nie wystarczą tylko słowa. Potrzeba również czynów. Najlepszym rozwiązaniem jest podarowanie dziecku dobrego sprzętu sportowego oraz odzieży sportowej. Z pewnością młodemu entuzjaście aktywności fizycznej przyda się dobra piłka do nogi, dzięki której będzie mógł regularnie trenować. Ponadto powinien też posiadać porządne buty piłkarskie, z podeszwą dobraną do nawierzchni, oraz rękawice bramkarskie, jeśli jego marzeniem jest być jak Gianluigi Buffon czy Iker Casillas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *