Nowoczesna zmiana życia. Kilka pytań o pomoc psychologiczną online wraz z odpowiedziami

[REKLAMA]

Każdy z nas zasługuje na to, by być w życiu szczęśliwym: budować trwałe, satysfakcjonujące relacje, rozwijać się zawodowo i spełniać swoje marzenia. Osobą, która może nam w tym pomóc, jest psycholog – dowiedz się, co dadzą Ci spotkania z tym specjalistą przez Internet!

Czy można stosować formę tradycyjną i internetową wymiennie?

Jeżeli rozważasz skorzystanie z pomocy terapeuty, ale za jakiś czas czeka Cię na przykład dłuższy wyjazd, możesz umówić się z psychologiem, że część spotkań odbędzie się w formie stacjonarnej, a reszta – za pośrednictwem sieci. Przy niektórych zaburzeniach (na przykład nerwicy lękowej) pierwsze spotkania mogą odbyć się przez sieć, a kiedy lęk już nieco opadnie – możesz udać się na wizytę w poradni.

Jak długo trwa praca z psychologiem przez Internet?

Długość naszej relacji zależna będzie od rodzaju problemu, z jakim się zgłaszamy. Jeśli potrzebujemy konsultacji, może być to nawet tylko jedno spotkanie, które będzie trwało około godziny. W przypadku zaburzeń emocjonalnych czy zaburzeń osobowości, aby móc odzyskać wewnętrzną równowagę, zalecane będą długotrwałe spotkania, trwające na przykład przez rok i odbywające się o stałej porze raz w tygodniu.

Czy bez bezpośredniemu kontaktu można w ogóle komuś pomóc poukładać swoje życie?

Pomoc psychologiczna przez Internet może być nie mniej skuteczna, niż ta, którą otrzymalibyśmy w stacjonarnym gabinecie. Wszystko zależne jest od naszego nastawienia, chęci do wprowadzenia zmian w swoim życiu, a także od przygotowania danego psychologa do pracy. Im bardziej będziemy przekonani, że specjalista naprawdę może nam pomóc, tym większe są nasze szanse na osiągnięcie celów! Internet jest przecież tylko “pośrednikiem” – o skuteczności terapii decyduje zaś między innymi relacja wzajemnego zaufania, którą można przecież nawiązać także przez na przykład komunikator Skype.

Co mogę osiągnąć dzięki pracy z psychologiem przez Internet?

To samo, co dzięki zwykłej, stacjonarnej terapii lub konsultacji. Praca ze “specjalistą od emocji” przez Internet pozwala na przepracowanie urazów z przeszłości, uporanie się z lękami, udoskonalenie wzorca naszej komunikacji z innymi ludźmi, a także wyleczenie zaburzeń osobowości. Przez Internet możemy także uzyskać poradę lub wsparcie specjalisty, jeżeli na skutek czynników zewnętrznych znajdujemy się w trudnej sytuacji życiowej.

Jeżeli w Twojej głowie kłębią się jeszcze jakieś pytania, to warto, byś zadał je bezpośrednio psychologowi. Specjalista, któremu zależy na Twoim zdrowiu i poczuciu szczęścia, na pewno chętnie na nie odpowie!

1 thoughts on “Nowoczesna zmiana życia. Kilka pytań o pomoc psychologiczną online wraz z odpowiedziami”

  1. Uważam jednak że nic nie zastąpi wizyty w gabinecie lekarskim.Z pomocy przez internet nigdy bym nie skorzystała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *